Об 11.00 до Українського дому в Києві починають з'їжджатися делегати з усіх регіонів країни. Вони представлять малий і середній бізнес, є й студенти економічних вузів, експерти різних галузей.
За годину має початися економічний форум "Нова економіка — нова країна". Провідні українські експерти та закордонні гості мають обговорити нагальні економічні проблеми та механізми їх вирішення.
Лідер партії "Україна — Вперед!" нардеп 36-річна Наталія Королевська презентує проект економічного розвитку країни. Протягом трьох місяців його має обговорити група експертів та представники громадськості. Після цього проект стане основою для передвиборної програми партії "Україна — Вперед!".
— Ми маємо сьогодні говорити про майбутнє, — каже Наталія Королевська, — про наші шанси і перспективи. Проект "Нова економіка" я презентувала в 25 містах України, і понад 30 тисяч людей узяли активну участь в його обговоренні. Для нас важливо виробити покроковий план реалізації цієї програми. Важливо його оформити не тільки у вигляді документа, а й як законопроект, у формі тої народної реформи, яку ухвалять восени у Верховній Раді.
Незважаючи на те, що Україна за багатьма показниками відстає від інших країн Європи, на переконання Наталії Королевської, ситуацію можна покращити. Вона пообіцяла зробити для українців середню заробітну плату — 1 тис. євро (10 тис. грн. — "ГПУ"), а середню пенсію — в 500 євро. Політик переконана, що після реалізації презентованої програми такі зарплати і пенсії стануть реальними.
— Необхідно змінити економічну модель в країні, — пояснює. — Нам потрібна модель зростання зайнятості. Модель, яка може створити могутню державну підтримку. Тоді країна має бути ефективною і працювати чесно.
Наталія Королевська називає основні напрями, в яких має працювати Україна:
— Наша задача — це підтримка і розвиток внутрішнього ринку, необхідно запустити економічне колесо, а для цього потрібно підвищити стандарти життя. Україна повинна сьогодні зробити вибір, точніше вибір мають зробити українці. Ми свій — зробили, що між економікою низькокваліфікованою і низькооплачуваною та економікою високотехнологічною і висококваліфікованою обирати треба останню — економіку, яка здатна створити високооплачувані робочі місця.
На переконання Наталії Королевської, основними задачами, які закладені у проект "Нова економіка — нова країна" є боротьба з корупцією, вивід економіки з тіні, чесні та незалежні суди, стимулювальна економіка і тотальна дерегуляція.
— Цілі й основна задача, навколо яких побудована програма, визначені абсолютно правильно — це людина, її комфортність і рівень життя, можливість забезпечити гідну освіту, лікування та інше, — каже колишній виконувач обов'язків міністра економіки 37-річний Ігор Уманський. — Чим багатші люди, чим багатша економіка, тим більше грошей збирається в бюджеті. Та без підняття економіки підвищити рівень добробуту людей неможливо. Тому, щоб відповісти на запитання "що" і "для чого", треба ще відповідати і на питання "як?".
Наталія Королевська погоджується із пропозиціями. Просить долучатися до обговорення програми.
В основу покладені 25 законопроектів, 15 з яких уже написані. Остаточний варіант буде готовий восени.
Коментарі
4