Майже половина українців не бачать лідера в країні
45,5% українців вважають, що в країні немає політичних лідерів, які могли б ефективно керувати нею. 39,4% думають, що такі є, а 15,1% — не змогли відповісти.
Опитування провів Центр Разумкова 22–27 вересня в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької і Луганської областей.
Вибори президента мають відбутися у березні 2019‑го, парламенту — в жовтні того ж року.
— В Україні немає механізмів формування лідерів. Енергійні й патріотичні люди не мають доступу до спілкування із громадськістю. Бо засоби масової інформації переважно належать олігархам, — говорить філософ 62-річний Ігор Лосєв. — Вони вирішують, кого випустити на арену, а кого — ні. Нам постійно через телебачення підкидають всіляку наволоч, з якої роблять позитивних персонажів. А тих, хто міг би врятувати країну, залишають за бортом.
Україна потребує такого лідера, яким був Мустафа Кемаль Ататюрк у Туреччині чи Вацлав Гавел — у Чехії. Який здатний не тільки виступати з демократичними гаслами, а вести відповідну державну політику, долати опір груп впливу. І давати відсіч антиукраїнським силам на міжнародній арені. Можливо, такий лідер є — наприклад, серед героїв війни на Донбасі. Але нам його ніколи не покажуть.
— Запит на нових лідерів відчувається. В країні штучно створюють ситуацію відсутності сильних кандидатів — щоб протягнути нинішнього президента у другий тур, — каже політолог 29-річний Микола Давидюк.
— Порошенко виглядає непогано, коли вибирають між співаком, актором і кількома популістами. Але дайте слово керівникам крупних приватних компаній чи волонтерам — і рейтинг Порошенка в 10 відсотків розпливеться.
Лідер має бути відповідальний. Він повинен працювати на зміни в країні, а не на збагачення — особисте чи свого оточення. Потрібен менеджер із холодним розрахунком — для прийняття великих політичних рішень.
Коментарі