"Годинник — "Касіо", 612 гривень. Батарея — 10 років. Вистачить на два президентські терміни", — каже кандидат на посаду глави держави 35-річний Арсеній Яценюк.
Такий годинник він почав носити кілька місяців тому. До цього на руці Яценюка був "Бреге" за $12 тис. У кулуарах Верховної Ради жартують, що так він хоче наблизитися до народу перед виборами.
— Статус людини можна визначити за трьома речами: годинником, запонками і туфлями, — говорить заступник секретаря Ради нацбезпеки й оборони Дмитро Видрін, 60 років. — Щоб це не пояснювати, багатії відповідно одягаються.
Запонки "Картьє" з коштовним камінням "нунсівця" Давида Жванії коштують від $6 до $ 20 тис. А колишній президент Леонід Кравчук має діамантові запонки за $15 тис.
Статус політика визначає і те, де і з ким він відпочиває.
— Серед народних депутатів є кнопкодави. Трохи вищі за статусом — бригадири. Найбагатші — барони. Останні мають свій літак і свої місця відпочинку, — розповідає екс-нардеп із БЮТу, який просить не називати його ім"я. — Одне з таких — острів Маврикій в Індійському океані.
До депутатів-"баронів" належать "регіонали" брати Андрій і Сергій Клюєви, їхній однопартієць Борис Колесніков, із БЮТу — Олександр Фельдман, Богдан Губський, із блоку "Наша Україна — Народна самооборона" — Давид Жванія.
— Я вже кілька років відпочиваю на островах Індійського океану, бо мені підходить тамтешній клімат, — каже нардеп-"нунсівець" Олександр Бондар, 54 роки. — Але не вважаю себе заможною людиною.
Тижневий відпочинок на острові Маврикій на двох коштує близько $15 тис.
Депутати-бригадири проводять час у Європі.
— У Франції або Іспанії має квартирку. Там його чекає молода дружина — третій шлюб. Він виходить на терасу з бокалом віскі. Підбігають діти, обіймає жінка, — описує ситуацію колишній народний обранець. — А найпростіші депутати йдуть до лідера фракції і кажуть: "Хочу відпочити". Той дає суму на п"ятизірковий готель в Єгипті.
За кордон переважно нардепи беруть дівчат.
Зараз модні сербські рибні ресторани. Їх у Києві два
— Часто їздять із дівчатами з тих регіонів, звідки вони родом, аби було про що поговорити біля океану, — говорить колишній "бютівець".
Депутати кажуть, що молоді жінки іноді просять за супровід $5–7 тис. А, буває, й не вимагають гонорару.
Серед улюблених ресторанів політиків — "Фелліні" та "Маріо" у центрі столиці. Пообідати там коштує близько 1 тис. грн. на людину.
— Зараз модні сербські рибні ресторани. Їх у Києві є два, — розповідає один із нардепів. — Туди якось і Ахметов заходив. Там дуже смачне сухе вино. Бокальчик коштує 300–400 гривень.
Прем"єрку Юлію Тимошенко та міністра внутрішніх справ Юрія Луценка раніше бачили у ресторані "Курені" неподалік від Верховної Ради. Там поїсти можна за кількасот гривень.
У політикумі не заведено хвалитися статками. Високопосадовці розповідають, що не займаються бізнесом, бо їм це заборонено, і живуть на зарплату.
— Насправді, у нас до десятка людей, у яких статки понад мільярд доларів, — каже один із депутатів-мільйонерів. — Чоловік 30–40 мають більше ста мільйонів. А в основної маси — від одного до 40–50 мільйонів доларів.
Коментарі
3