У понеділок нардепи вперше вийшли на роботу після тритижневих канікул. Збираються на Погоджувальну раду в залі на другому поверсі парламентських комітетів.
— Майже не відпочив, — скаржиться журналістам "бютівець" Сергій Міщенко, 40 років. — Працював над трьома законопроектами про зміни до Кримінального кодексу. Ми їх цього тижня розглядатимемо — це декриміналізація статей, за однією з яких посадили Тимошенко.
За ним сходами підіймається засмаглий "регіонал" Володимир Макеєнко, 46 років.
— Здійснив свою давню мрію — побував у Індії, — розповідає про 10-денну відпустку. — Були в Делі, бачили Тадж-Махал. Каталися на слонах. Цих тварин дуже поважають, тому туристів катають по 2 хвилини. Снідали в готелях, а потім їли майже тільки фрукти. Інше страшно їсти, щоб не отруїтися. До того ж вони стільки спецій кладуть, що можна обпектися.
На початку Погоджувальної ради спікер 55-річний Володимир Литвин повідомляє, що зранку у вівторок депутати слухатимуть щорічну доповідь уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової. Вона на посаді 14 років. Повноваження її закінчуються 8 лютого.
— Матимемо 20 днів для того, щоб внести кандидатури, — каже Литвин.
113 нардепів та голова Верховної Ради мають право вносити свої кандидатури на цю посаду. Зараз на неї претендують сама Карпачова, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров, президент правозахисного центру "Ла Страда" Катерина Левченко, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська та, за чутками, колишній генпрокурор, нардеп-"регіонал" Геннадій Васильєв.
— Якщо представник влади буде претендувати на цю посаду, це ніби вовка призначити уповноваженим із прав ягнят, — коментує чутки про кандидатуру Васильєва голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко, 51 рік. — Влада й без того сконцентрувала в своїх руках стільки повноважень, скільки не було ні в кого з попередників.
— Змобілізуйтеся та подавайте свої кандидатури, — радить йому Литвин.
— Мы настроены на оптимистическую и конструктивную работу, — говорить у доповіді лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, 57 років.
— На рахунок оптимістичної роботи, відкрийте інтернет та почитайте анекдоти, — бере слово Мартиненко. — Діяльність влади не викликає оптимізму ні всередині країни, ні за її межами. Краще б ви прислухалися до наших пропозицій. Було б менше глупих законів.
— Можно наплодить кучу законопроектов, но ни один не будет принят, — відповідає Єфремов.
— Колеги, завтра в парламенті у вас буде можливість сказати, що ми думаємо один про одного зі всією пролетарською ненавистю, — з посмішкою говорить Литвин.
Депутати вирішують у п'ятницю запросити на годину запитань до уряду міністра з надзвичайних ситуацій Віктора Балогу. Питатимуть про незвично велику кількість загиблих від морозів, таких 135 людей.
Коментарі
1