вівторок, 06 грудня 2016 05:55

"Ми повинні повернутися у Верховну Раду потужним представництвом"

Автор: ФОТО з сайта www.agroparty.org.ua
  Голова Аграрної партії Віталій Скоцик: ”Україна має все для того, щоб бути успішною. У першу чергу треба боротися з бідністю. Це сьогодні головна біда в країні”
Голова Аграрної партії Віталій Скоцик: ”Україна має все для того, щоб бути успішною. У першу чергу треба боротися з бідністю. Це сьогодні головна біда в країні”

— Настав такий час, що треба захищати нашу державу. Але не тільки на сході, а й тут. Не можна дозволити продаж землі, доки країна не підніметься з колін. Треба, щоб аграрії об'єдналися. Тоді буде результат, — каже 45-річний Сергій Гусленко з міста Узин Білоцерківського району на Київщині.

Він у військовій формі. Місяць тому повернувся із зони бойових дій. Заходить у столичний палац "Україна" 4 грудня. Тут збираються делегати на 10-й з'їзд Аграрної партії.

На сходах фотографуються люди з різних областей.

Реєструються понад 700 осіб. У залі на великому екрані посеред сцени — новий логотип партії. Кольори символізують землю, сонце й небо.

— Есть три кита, на которых возродится Украина. Это — банковская система, хай-тек и сельское хозяйство. Вы — самый главный кит, на котором можно поднять страну, — каже народний депутат, лідер партії "За життя" 63-річний Вадим Рабинович. — Ми категорично проти продажу української землі. У нас була наука — її розікрали. Була промисловість — її вбили. Не дайте їм вкрасти сільське господарство. Бо затягнуть його у свої офшори. Буду радий бачити у наступному парламенті сильну Аграрну партію.

— Ми — політична сила, що представляє народ. Ми ведемо у владу професіоналів з усіх сфер, щоб зупинити падіння країни й відкрити для неї шлях розвитку. У нас є все, щоб перемагати на місцевих виборах 11 та 18 грудня, а потім — на наступних парламентських. Ми повинні повернутися у Верховну Раду потужним представництвом, — говорить 44-річний Віталій Скоцик, лідер Аграрної партії.

— 1990 року ми були другою економікою Європи. Поступалися тільки об'єднаній Німеччині. Виробляли найбільше цукру, видобували найбільше руди, вугілля, виплавляли сталі, — продовжує Віталій Скоцик. — Зараз наша економіка далеко за першою десяткою. Про цю проблему можна говорити багато. Але нам треба рухатися вперед. І ми, українці, знаємо, як це робити.

У нас 25 відсотків світових чорноземів, 120 видів корисних копалин, моря, ріки, озера. Є все для того, щоб бути успішними. У першу чергу треба боротися з бідністю. Це сьогодні головна біда в країні.

Важливо розуміти, що основа управління держави починається не з президента, прем'єра, Верховної Ради. Вона починається з кожної людини, сім'ї, громади, села, селища, міста. Сьогодні українці почали це розуміти й об'єднуватися громадами. На жаль, у цьому процесі люди не знають, що буде з їхнім бюджетом наступного року.

Місцевий бізнес не може виживати в нашій податковій системі. Якщо набудуть чинності зміни до податкового законодавства, про які говорить уряд, то залишки аграрного бізнесу, село й місцеві громади зайдуть у глибоку всеукраїнську кризу. Насправді, ми не потрібні ні Сходу, ні Заходу. Їм треба наша земля і ресурси. Але не українці. У такій ситуації єдиним засобом для виживання буде єднання.

Люди мають віру, що не все втрачено, що ця країна — для них, що їхні діти повернуться з-за кордону і мирно житимуть в Україні. Аграрна галузь повинна стати основою розвитку стабільної економіки. Аграрна партія має потужно повернутися до парламенту.

Виступають делегати з'їзду.

— 10 років тому в моєму рідному Лебединському районі було 30 тисяч населення. Сьогодні немає і 20 тисяч. А за 10 місяців року населення Сумщини зменшилося на вісім тисяч. Це майже 23 села, — говорить Оксана Мусієнко, керівник апарату Сумської обласної організації партії. — Третина випускників шкіл одразу йдуть у центр зайнятості. Ще частина їдуть на роботу в Росію, Польщу і далі. Це — величезна проблема. І її треба вирішувати.

— Українці живуть на 10 років менше, ніж європейці, американці чи японці. 67 відсотків умирають від серцево-судинних захворювань. Від інфаркту в Україні щодня не стає 22 людей, — говорить Віталій Цимбалюк, 69 років, президент Національної академії медичних наук. Він очолює медичну раду при Аграрній партії. — Потрібна медична реформа. І така, щоб народні депутати лікувалися разом із громадянами. Тоді реформа буде успішною.

Заступниками голови партії обирають Олександра Ківшика та Дениса Марчука.

Склад політради збільшують із 77 осіб до 145.

У холі люди обговорюють почуте зі сцени.

— Проблем у сільгоспвиробників багато. Найбільша — фінансова. Не вистачає обігових коштів. Ми не встигаємо за цінами, — каже 68-річний Віктор Барановський. Має фермерське господарство у Бердичеві на Житомирщині. — Надіємося, що повернуть спецрежим ПДВ. Це 20 відсотків обігових коштів. На моєму господарстві буде десь до 500 тисяч гривень. Ці гроші треба віддати. А я міг би купити трактор. І кожен рік оновлювати техніку. Нам постійно говорять про Європу. Кажуть, там нема податку на додану вартість. Але там є дотації для фермерських господарств. А нам нічого не дають. Лише обіцяють.

— Жоден банк не бере заставу від фермерів із Луганської і Донецької області. Ніхто кредитів не дає. Не хочуть ризикувати втратити заставне майно. Від держави допомоги теж немає. Раніше був активний Фонд підтримки фермерських господарств. Зараз він недієвий, — розповідає 58-річний Сергій Ковальов, власник фермерського господарства з міста Сватове на Луганщині. — Де ті цінності, які Майдан пропагував? У державі немає стратегії — стержня, за яким розбудовувати її.

13:00. Віталій Скоцик спілкується з журналістами:

— Сьогодні ключове питання — громади, місцеве самоврядування з трьома вимогами: земля — громадам, влада — громадам і ресурси — громадам, — каже на завершення.

Мають 3472 депутати місцевих рад

Аграрна партія виникла 5 грудня 1996 року. На виборах 2002-го провела до Верховної Ради 41 депутата. Партія була ініціатором запровадження фіксованого сільськогосподарського податку, особливого режиму оподаткування сільгосппродукції податком на додану вартість, компенсації процентних ставок на банківські кредити для сільгоспвиробників.

Зараз у радах різних рівнів Аграрна партія має 3472 депутати.

За 20 років мала дев'ять керівників. Нинішнього — Віталія Скоцика обрали у вересні позаторік.

— У нас три основних завдання. Перше — розбудовувати структуру партії, щоб у кожному населеному пункті була первинна організація, — говорить Віталій Скоцик. — Друге — готуємо партію до місцевих грудневих виборів із чітким завданням вигравати. Третє — гуртувати навколо себе націонал-демократичні сили з максимальною підготовкою до парламентських виборів.

На наступних виборах до Верховної Ради розраховують взяти 165 мандатів.

Зараз ви читаєте новину «"Ми повинні повернутися у Верховну Раду потужним представництвом"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути