пʼятниця, 15 січня 2016 00:50

Москва хоче знайти компроміс за рахунок Києва

— Про приїзд Гризлова дізналися після того, як хтось злив фотографії російського літака в аеропорту "Бориспіль". Адміністрація президента досі мовчить, чому він прилетів, з ким зустрічався, — каже експерт із міжнародної політики 39-річний Олександр Хара про нещодавній візит до Києва російського політика Бориса Гризлова. — Він — один із тих, хто брав активну участь в анексії Криму та окупації Донбасу. Внесений у санкційні списки ЄС, але чомусь не в наші.

Торік 26 грудня Володимир Путін призначив Гризлова представником від РФ у контактній групі із врегулювання ситуації на Донбасі. Із 2001‑го по 2003‑й він був міністром внутрішніх справ, потім — спікером Державної думи. Вчився в одному класі з Миколою Патрушевим, нинішнім керівником Федеральної служби безпеки Росії.

З чим, найімовірніше, Гризлов прилітав до Києва?

— Нам далі просуватимуть федералізацію, але в новій обгортці. Ще з осені минулого року почалися інформаційні вкидання, нібито раптом серед росіян прокинулася любов до українців. Мовляв, ваша і наша влади не можуть щось поділити, а народ страждає. Нам потрібне примирення.

Гризлов приїхав саме зараз, бо економічна й політична ситуація — не на користь Росії. Москва хоче показати Європі прогрес на Донбасі і взагалі у відносинах з Україною. Мовляв, намагаємося знайти компроміс. Однак він — за наш рахунок. Це надання окремого статусу окупованому Донбасу. А потім — включення його в українське політичне правове поле, але на умовах Кремля. Це означає, що фактично Донбас матиме право вето на рішення України про євроінтеграцію.

Українське суспільство прийме таке врегулювання проблеми з Донбасом?

— Навряд. Війна торкнулася кожного. Маємо мільйон і 300 тисяч вимушених переселенців із Донеччини й Луганщини. Це — переважно активні люди, середній клас, який становить хребет демократії в будь-якій країні. Вони голосували б за проукраїнські сили. Але війна витиснула їх із Донбасу.

Путін далі доводитиме, що загроза ісламського тероризму у світі значно більша, ніж вартість демократії в Україні. Так хоче вивести Росію з-під санкцій Заходу. І дуже ймовірно, що влітку їх не продовжать. Хіба росіяни зіб'ють іще один літак з європейцями.

ЄС зацікавлений у нормалізації взаємин із Москвою. Це обумовлено питаннями торгівлі, енергетики й безпеки: тероризмом, величезною кількістю біженців із Близького Сходу. Вашингтону потрібна конструктивніша роль Москви у вирішенні глобальних безпекових проблем — у Сирії, Ірані, Північній Кореї. Тому на нас тиснутимуть задля пошуку компромісу. Як казав Путін днями в інтерв'ю: "Спершу зміни до Конституції України, а потім буде кордон". Втім, Сполучені Штати враховуватимуть наші інтереси і підтримуватимуть нас.

Зараз ви читаєте новину «Москва хоче знайти компроміс за рахунок Києва». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути