У понеділок депутати-"бютівці" встають і виходять із зали, де має засідати погоджувальна рада фракцій. Так протестують щодо бійки 16 грудня.
Стають у коридорі біля вікна, шепочуться. До них підходить "нунсівець" 61-річний Борис Тарасюк.
— Треба зібратися ввечері, вирішити, що робити далі, — тихо каже лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, 54 роки. — Усіх мають обдзвонити.
— Будемо на зв'язку, — обіцяє Тарасюк.
— Учора говорив із Гнаткевичем, Волинцем та Кравчуком, — розказує "ГПУ" про побитих колег. — Почуваються погано. Ви ж розумієте, що таке удари по голові. Це речі, які матимуть тривалі наслідки. Лікарі радять їм залишатися в стаціонарі. Волинця дуже вразили ті коментарі. Один із депутатів, який його бив, сказав, що його пивною кружкою в пивнушці вдарили. Але ж він узагалі не вживає спиртного. Кравчуку сказали, що ускладнення можуть виникнути і за місяць-два. Юлія Тимошенко спілкується з ними в телефонному режимі, бо перебуває в реанімації біля чоловіка (Олександр Тимошенко переніс 5-годинну операцію з видалення легеневих тромбів. — "ГПУ").
У залі лідер фракції НУ-НС 49-річний Микола Мартиненко говорить, що його депутати визначаться щодо подальших дій:
— Пропонуємо заслухати генерального прокурора. Є фото і відеозйомки. Їх опрацювали відповідні слідчі групи.
— Потрібно, щоб ми провели відверту розмову про те, як працювати, враховуючи, що відбувається у нас у парламенті, — пояснює лідер фракції Партії регіонів 56-річний Олександр Єфремов. — Нехай ми самі спробуємо знайти відповідь на питання, як нам надалі діяти. Тому що ні прокуратура, ні СБУ, ні міліція, ні хто-небудь інший не скаже нам, як жити тут, якщо ми самі не облаштуємо свою сім'ю.
Парламентарі домовляються у четвер проголосувати держбюджет на наступний рік. На п'ятницю планують заслухати звіт віце-прем'єра — міністра соціальної політики Сергія Тігіпка. Він має доповісти про Пенсійну реформу.
Коментарі