— Влада має ухвалити рішення, як перевести майно чиновників-утікачів у державну власність. Треба визначитися з правовим статусом цього добра, — каже 50-річний Віктор Несин, голова Рієлторської палати України.
— Варто це на законодавчому рівні прийняти, щоб потім не можна було відсудити все через європейський чи інші суди. Далі звертаємось до експерта-оцінювача. Оцінка майна займе кілька місяців. Тоді слід вирішити, що з ним робити. Можна продати в приватні руки. Чи держава сама керуватиме цим майном. У маєтках Януковича можливо організувати що завгодно — пансіонат, музей. Квартири можна давати заслуженим людям. Або продати й отримати кошти в держбюджет. Рухоме майно варто збути через аукціони.
— У Межигір'ї слід зробити Музей корупції, — говорить політолог 43-річний Олександр Палій. — Ідея з туристичним маршрутом Межигір'я — Гореничі Пшонки — Канівське водосховище Клименка цікава. Але не варто надавати цим людям значущу роль в історії країни.
— Найкраще конфісковане на користь держави майно продати приватним особам, — розповідає економіст 38-річний Тарас Загородній.
— Це треба робити в правовому полі. У нас не 1917 рік і не більшовизм. Приватна власність недоторканна, за Конституцією. Майно можна відібрати лише в одному випадку: коли вступив у силу вирок суду, що підтверджує — власність набута злочинним шляхом. Або підпадає під статті Кримінального кодексу, що передбачають конфіскацію. Інакше Пшонка може подати до суду на державу чи активістів — і виграти. А ті, хто незаконно розпоряджався цим майном, можуть отримати реальні строки.
Коментарі