Протестні настрої серед українців зростають під впливом загальної хвилі невдоволення в інших країнах, вважає директор фонду "Демократичні ініціативи" 61-річна Ірина Бекешкіна:
— Майже 9 відсотків готових вийти на вулиці — це багато. У подіях помаранчевої революції брали участь 15 відсотків. 13 — на боці "помаранчевих", 2 — "біло-блакитних".
18 відсотків українців кажуть, що, швидше за все, вийдуть на мітинги. Якщо щось не задовольнятиме тих людей, вони й побіжать. Особливо якщо це "щось" ударить по їхніх кишенях.
Найвідчутніші протестні хвилі серед виборців "Свободи". Це добре простежується, коли йдеться про нематеріальні мотиви. Активним є електорат "Батьківщини", меншою мірою — УДАРу. Прихильники комуністів та Партії регіонів, попри незадоволення, не дуже налаштовані на протест. Це тому, що чинну владу вважають своєю.
Зростання невдоволення здатне вилитися у протести. Ситуація може бути стабільно погана, але спокійна. Раптом трапиться щось, і все здійметься. Друге — має бути добрий організатор, лідер, якому довіряють. Третя передумова — люди повинні бачити перспективу. Якщо відбулася фальсифікація виборів — то нові вибори. Коли ухвалили несправедливий Податковий кодекс — скасування певних його статей.
Коментарі
5