вівторок, 06 серпня 2013 00:45

"Люди понаписували заяви на звільнення, а землі майже ніхто не дістав"

Автор: фото: Андрій ПЕТРОВ
  Пікетувальники протестують біля Адміністрації президента проти діяльності міністра агропромислового комплексу Миколи Присяжнюка. Київ, 31 липня
Пікетувальники протестують біля Адміністрації президента проти діяльності міністра агропромислового комплексу Миколи Присяжнюка. Київ, 31 липня

— Міністр агропромислового комплексу Микола Присяжнюк привів на наш комбінат своїх людей спеціально, щоб його розвалить, — розповідає тракторист, голова профспілки агрокомбінату "Пуща-Водиця" 48-річний Володимир Шевель. Стоїть біля метро Хрещатик. О восьмій ранку тут зібралися близько тисячі колишніх працівників агрокомбінату. Протестують проти масових скорочень та знищення тепличного господарства.

— Два роки назад людина Присяжнюка вивезла з комбінату півтори тисячі корів на 145 тисяч гривень, — продовжує тракторист. — Сказала, що вони лейкозні. Тепер уже все розвалили, тепличні комплекси знищили й на металобрухт здали, худобу вирізали. Кажуть, роблять рекструктуризацію. До Нового року працювали — 1800 людей. Тепер, може, із 70 рахуються. Нам пообіцяли: якщо звільнитеся, дамо в компенсацію землю. Люди понаписували заяви, а землі майже ніхто не дістав.

39-річна Оксана Балагута витирає піт із чола білою хустинкою й зітхає:

— Пообіцяли дати 350 гектарів землі, а виділили тільки 150. Остальну — розікрали. Дали людям по 5-6 соток, а мали по закону — по 25. І то дали вже після того, як ми почали протестувати.

Сонячно. Люди ховаються у тіні дерев. Багато пікетувальників прийшли з дітьми. О 9.00 рушають до Адміністрації президента. Подвір'я огороджене залізними турнікетами. За ними стоять 30 міліціонерів. Пікетувальники заповнили всю вул. Банкову.

Двоє жінок складають руки на грудях.

— У нас є три гуртожитки в центрі Києва: в Подільському районі, на Чоколовці, — розповідає 35-річна Зінаїда Рисич. — Більшість працівників у тих гуртожитках живуть. А вони — на балансі комбінату. Приватизувати не дають. Це дуже лакомий кусочок для них. Певно, і їх забрати хочуть, а нас на вулицю вигнати. Весь час шось придумують. Ше рік тому заступник Попова (голова Київміськдержадміністрації. — "ГПУ") казав, шо передадуть на баланс міста. Але відтоді нічого не зробили. В нас усі жінки, які тепличницями були, захворіли по жіночому. Все життя проробили, а нічого не маємо.

Жінка сумно усміхається. Під очима глибокі зморшки.

За 5 хв. з Адміністрації виходить невисокий чоловік у костюмі. Кличе представників комбінату на розмову. До будівлі заходять Володимир Шевель та протестувальник — Олександр Дробіков. Їх немає 30 хв. Пікетувальники розгортають кількаметрові плакати з написами червоним та синім "Присяжнюка у відставку", "Міністр АПК вкрав нашу землю", "Пане президенте, допоможіть".

— Міністра геть! — голосно скандують 10 хв.

60-річна Олена Петрівна тримає на руках внучку.

— У 1990-х у нас був добрий директор, людям квартири давали, був басейн, зімній сад, — розказує. — Помер, і потім, як почалося. Видно, захотіли нашу землю загарбати й почали присилати різних директорів. То одного, то другого, щоб усі понаїдалися.

О 10.40 із будівлі Адміністрації президента виходять Шевель і Дробіков. Люди щільно обступають їх.

— Голова адміністрації по зв'язках із громадськістю сказала, що президентові ці факти були невідомі, — голосно говорить Дробіков. — Пообіцяли, що однозначно викличуть керівництво підприємства, міністерства і вони відповідатимуть за все. Сроков конкретних не дали. Факти явні — 1400 людей звільнилися, а землі не отримали. Це неможливо було зробити без відома міністерства. Ми будемо чекати до 3 вересня. Якщо до цього часу нічого не зроблять, будемо розуміти, що міністр зам'яв це питання, а президентові факти не розказали. Щоб йому про це стало відомо, зробимо похід до резиденції Януковича "Межигір'я".

— До 3 сентября, не дольше! — викрикують у натовпі.

Об 11.00 акцію закінчують. Люди йдуть до метро.

— Будемо надіятися, що президент нам допоможе, — каже 61-річна Ніна Лозова. — А як же інакше? Ми все життя віддали комбінату, тепер лишилися ні з чим. Є ж на світі справедливість.

Зараз ви читаєте новину «"Люди понаписували заяви на звільнення, а землі майже ніхто не дістав"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути