Колишнього міністра внутрішніх справ 46-річного Юрія Луценка не привозять на засідання Апеляційного суду Києва. У п'ятницю там розглядають скаргу на рішення Печерського суду, який продовжив ув'язнення Луценка до 26 квітня.
— Не надійшло заяви, завіреної керівництвом СІЗО, щодо доставки Луценка до зали судових засідань, — пояснюють відсутність екс-міністра члени суду.
— Справжня причина його відсутності — вони бояться, щоб він говорив у пресі, — каже дружина Луценка 45-річна Ірина. Я бачуся із чоловіком раз на тиждень у камері для побачень.
Адвокат просить дозволити увійти до зали телеоператорам. Суд впускає їх на 10 хв. Але забороняють знімати суддів, прокурора та слідчого.
Біля адвоката екс-міністра Ігоря Фоміна стоять п'ять картонних коробок зі списками людей, які вимагають випустити Луценка із СІЗО. Він просить долучити 700 тис. підписів до справи. Судді відмовляють.
— Печерський суд прийняв обґрунтоване рішення. Його не треба відміняти, — каже прокурор. — І права Луценка не порушували. Захисникам повідомляли про час засідання. Але вони не прибули з поважних причин.
— Брехня! Вимагайте доказів! — кричить Ірина Луценко. — Ніхто не знав про те засідання.
— Прошу дотримуватись порядку, — підвищує голос суддя. — Суд робить вам зауваження. Або ви будете спокійно поводитися, або залишите залу.
— Залишу, але зі словами, що це брехня, — відповідає Ірина.
На подальші її коментарі судді не зважають. Вислухавши адвоката та слідчих, ідуть до нарадчої кімнати. За 20 хв. повертаються.
— Перебуваючи на волі, колишній міністр може перешкоджати веденню слідства. Може впливати на своїх колишніх підлеглих і тиснути на свідків, — зачитують вердикт. — Апеляційний суд вбачає за можливе погодитися з рішенням суду першої інстанції про продовження строку тримання під вартою.
— Ганьба! — кричать у залі.
— Боязливі істоти, а не судді! Продажні шавки! Прийде час і ви за це відповісте! — вигукує нардеп-"нунсівець" Кирило Куликов, 41 рік.
Судді виходять. У дверях на кілька секунд зупиняються та оглядають присутніх. Брат Луценка 50-річний Сергій передає "нунсівцю" Юрієві Гримчаку жменю копійок.
— Кинь суддям, — радить. Гримчак не робить цього.
У коридорі адвокат Луценка говорить, що захист удруге звернеться до Європейського суду з прав людини. Доводитимуть, що утримання Луценка під вартою незаконне.
Коментарі
8