У листопаді позаторік Борис Ложкін через офшорні фірми продав cвою частку в "Українському Медіа Холдингу" Сергієві Курченку — олігарху "сім'ї" Януковича. Вартість оборудки становить близько $400 млн. Відділ по боротьбі з корупцією прокуратури Австрії оцінює збитки для України від цієї угоди в понад 5 млн євро. За вісім місяців після цього Петро Порошенко призначає Ложкіна керівником своєї Адміністрації.
Торік Ігоря Кононенка, давнього бізнес-партнера нинішнього президента, підозрювали у зв'язках з офшорною фірмою "Інтрако Менеджмент Лтд". На її рахунки переведено кошти за відпочинок доньки Кононенка Дар'ї. Цей офшор сплачував за обслуговування приватного літака, яким користувався Порошенко в червні 2014 року. "Інтрако" регулярно отримував на рахунки по 100, 200 і навіть 500 тис. євро. Перекази здійснювали як угоди з позики — гроші дають компанії в борг, але вона його не повертає. За такою схемою, як правило, виводять на офшорні рахунки корупційні кошти.
Кононенко заперечував зв'язок з "Інтрако". Мовляв, став жертвою "замовлення", щоб дискредитувати його під час парламентських виборів 2014 року. Але якщо "Інтрако" не належить ані Кононенку, ані Порошенку, то чому оплачує їхні витрати? Якщо це — офшор президента, то він виводить гроші з України й не сплачує податків до бюджету?
11,5 мільйона документів щодо діяльності офшорних фірм із бази даних панамської юридичної компанії "Моссак Фонсека" опублікував Центр дослідження корупції та організованої злочинності. Охоплюють період з 1977-го до кінця 2015 року.
210 тисяч офшорних компаній зареєструвала "Моссак Фонсека" за майже 40 років.
140 політиків із 50 країн фігурують у "панамському скандалі". Серед них — 12 колишніх або нинішніх глав держав.
Коментарі