четвер, 06 вересня 2012 06:45

"Кожного, хто буде протестувати, посадять"

Автор: фото: Ольга Камєнєва
  Під комітетами Верховної Ради члени партії ”Народний порядок” проводять акцію протесту. 5 вересня
Під комітетами Верховної Ради члени партії ”Народний порядок” проводять акцію протесту. 5 вересня

Біля комітетів Верховної Ради зупиняється чорний "мерседес". Водій відчиняє вікно й півхвилини дивиться на жінок із плакатами. Позаду нього утворюється колона з п'яти машин. Йому голосно сигналять. Водій спльовує та рушає.

У середу під комітетами стоять 15 жінок з плакатами: "Ні ухваленню тоталітарного закону", "Льовочкін — проти, Партія регіонів — за", "Ні білорусишизації України". Протестують проти голосування в другому читанні законопроекту "Про порядок організації і проведення мирних заходів".

До організатора акції, заступника голови партії "Народний порядок" 38-річного Вадима Гладчука підходить міліціонер. Тисне йому руку.

— Сколько на этот раз будете стоять? — запитує.

— Часа два, — відповідає той.

— Ладно, удачи, — усміхається міліціонер та йде.

— Мене тут уже всі міліціонери знають. Ми два тижні тому вже тут стояли мало не щодня, — пояснює Гладчук журналістам і починає свій 10-хвилинний виступ.

— Тоталітарний законопроект 2450 не дозволить українцям виходити на вулиці. Влада готує ґрунт, щоб безкарно фальсифікувати вибори, — кричить у мегафон. — А кожного, хто буде протестувати, посадять у каталажку. Цей законопроект змінює термін сповіщення про мирне зібрання. Попереджати треба уже за чотири дні. А за цей час суд вже зможе заборонити зібрання. Сьогодні в Києві забороняють 70 відсотків акцій, а буде 99.

— Будет как в России, — каже киянка Вікторія Яковенко, 53 роки, член партії "Народний порядок". — Нам навязывают законы, которые нам не нравятся — Пенсионный кодекс, Налоговый. А выйти и сказать, что нам не нравится, хотят запретить, может, нам сразу пойти в стойло?

— У документі є норма, яка вказує, що заборонити мирні зібрання можна в місцях "передбачених законом". Це означає, що згодом вони приймуть закон, що не дозволить проводити зібрання біля Верховної Ради, Кабміну та Адміністрації президента, — продовжує Гладчук і командує: — Починаємо кричати!

— Ні тоталітарному законопроекту! — гуртом гукають люди.

Біля протестувальників проходить нардеп 71-річний Іван Плющ. Зиркає на плакати, але не зупиняється.

— А ви будете голосувати за законопроект 2450? — перегороджує йому дорогу Гладчук.

— Ні, — кидає Плющ і швидко йде геть.

О 12.00 міліціонер з протилежного боку вулиці кричить:

— Время!

Жінки згортають плакати.

— Обережно. Не помніть, — каже Гладчук. — Цим плакатам уже два місяці — відтоді, як цей законопроект тільки почали просувати. Думаю, ще знадобляться. Якщо його таки ухвалять, ми підемо на Банкову. Будемо стояти там, щоб президент не підписав.

О 23.00 під стіни Ради мають прийти кілька громадських організацій. Проведуть акцію "Останній мирний протест". Акція триватиме вночі — до ранкового засідання парламенту в четвер.

Зараз ви читаєте новину «"Кожного, хто буде протестувати, посадять"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

51

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути