![](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/297/297881_1_w_300.jpg?v=0)
До обов"язків народного депутата зокрема належить і перебування на пленарних засіданнях Верховної Ради. За це народні обранці отримують чималу винагороду — від 14 тис. грн на місяць.
Але мало хто знає, що починаючи із шостого скликання, тодішній голова Верховної Ради Арсеній Яценюк погодився, що підставою для нарахування зарплатні є не персональна реєстрація на пленарних засіданнях, як раніше, а табель, який підписують голови комітетів. Раніше голови фракцій змушені були звертатися до керівництва парламенту з проханням нарахувати зарплатню тим, хто прогуляв пленарне засідання з поважних або без поважних причин. Тепер нардепам не загрожує навіть це. До вашої уваги рейтинг прогульників та отримані ними суми за пропущені дні. (Див. табл.)
Усього протягом поточної сесії відбулося 55 пленарних засідань. Лідерами серед прогульників за цей період виявилися найвідоміші з тих кандидатів у президенти, які вже заявили про свій намір балотуватися, або ймовірно підуть на вибори. Особливо зворушливо виглядає 25 пропущених засідань Арсенія Яценюка, який позиціонує себе, як "нову надію країни", що кардинально відрізняється від інших — "старих" — політиків. Дані поіменної реєстрації свідчать — такий самий прогульник, як і інші. І зарплату Арсеній Яценюк забирає за ті дні, коли був відсутній, так само, як і більш досвідчені державні мужі, наприклад, екс-прем"єр Віктор Янукович.
Коментарі