У середу зранку до Верховної Ради під"їжджає вантажівка. Кілька чоловіків закидають на неї металеві огорожі, якими відокремлювали мітингувальників-опозиціонерів від будівлі парламенту у вівторок. Повз на засідання поспішають нардепи.
Комуніст 42-річний Олександр Голуб у кулуарах каже, що коаліція не має бажання звільняти віце-спікера Миколу Томенка до осені:
— Потреба переформовувати керівництво Ради відпала після призначення Адама Мартинюка першим віце-спікером.
— Призначення Мартинюка — тест на моральність коаліції, — говорить "бютівець" Дмитро Ветвицький, 42 роки. — По праву ця посада мала відійти опозиції. Але всі побачили, що ніхто з коаліції не збирається дотримувати слова. Так що ми з цим уже змирилися. І тепер лише сподіваємося, що Томенку вдасться втриматися, аби був хоч якийсь баланс.
До урядової ложі з папкою документів заходить перший віце-прем"єр 45-річний Андрій Клюєв.
20 хв. доповідає по угодах, які мають бути підписані між Україною та Росією 17 травня: про демаркацію сухопутних кордонів між обома державами, співробітництво в галузі використання супутникової системи "Глонасс", співпрацю між "Укрексімбанком" та російським банком ВТБ, про науково-освітнє співробітництво між міністерствами освіти та угода про співробітництво між міністерствами культури строком на найближчі п"ять років.
— Що стосується сфери енергетики, то ці угоди обробляються, й вони не підписуватимуться 17–18 травня. Але ніяких експромтів не буде, — зачитує з аркуша Клюєв. Помітно нервує. Стискає кулаки.
Призначення Мартинюка — тест на моральність коаліції
— Бажання російських керманичів для нашої влади — закон, — обурюється в кулуарах "нунсівець" 55-річний Олександр Бондар. Має на увазі розмови про бажання росіян "прихопити" українські атомну енергетику, авіабудування, нафтогазову галузь. — І хочу подивитись, як Янукович відмовить Путіну. Дуже добре знаю, як поводиться Росія, коли їй відмовляють.
Перший віце-прем"єр Андрій Клюєв доповів нардепам, про що йтиметься на переговорах із російським президентом Дмитром Медведєвим 17 травня:
— Угода про демаркацію кордонів між Росією та Україною дозволить завершити оформлення державного кордону з Росією. Ми поновили взаємодію з прикордонними регіонами Російської Федерації, як це було раніше. Запровадимо спрощений пропуск людей.
— Історію України писатимуть українські фахівці.
— "Укрексімбанк" та ВТБ підпишуть угоду про співробітництво.
— Використання і розвиток навігаційно-супутникової системи "Глонасс" дозволить об"єднати науково-технічний потенціал країн та вийти на світовий технологічний рівень у галузі супутникової навігації.
— Передбачається обмін виконавцями, музичними колективами і спеціалістами, розширення зв"язків між творчими спілками України та Російської Федерації. Завдяки угоді українські співаки виступатимуть у Росії.
Коментарі
10