Про наслідки кампанії навколо мовного закону для суспільства розповідає політолог Віктор Чумак, 53 роки.
— Наші політики майже всі на цьому законі пропіарилися. Партія регіонів ухвалила — герої для електорату. Литвин не підписав — герой. Опозиція організувала акцію під Українським домом і зупинила процес підписання — герої.
А от суспільство програло. Бо відбувається консолідація як україномовних, так і російськомовних. Російськомовні об'єднуються навколо закону, а україномовні — проти. Це — розкол країни за мовною ознакою. І дискусія, і голодування, і бійки між політиками лише поглиблюють прірву між цими двома сторонами.
Уявіть, що російську мову використовуватимуть не поруч, а замість державної в тій частині країни, де переважають російськомовні. Території, що мали різну історію, різних героїв, різне ставлення до минулого і майбутнього, різні геополітичні орієнтири, — отримають ще й різні офіційні мови. Вони втратять зв'язок між собою. Ми отримаємо два паралельні суспільства. Фактично Україна перетвориться на федерацію.
Цей закон нагадує спецоперацію. Навіть якщо Янукович його не підпише, це вже розбурхало ситуацію і породило ворожнечу між прихильниками різних мов. Це — красива російська спецоперація на гуманітарному ґрунті.
Коментарі
16