Ексклюзиви
Понеділок, 14 липня 2008 18:10

Чому комуністи не голосували проти уряду

У п"ятницю фракція Компартії у Верховній Раді не проголосувала за відставку уряду. Учора заступник її голови Адам Мартинюк, 57 років, розповідав про причини цього.

Каже, домовленостей із кимсь щодо голосування у комуністів не було. Пояснює, що недоцільно було б відправляти уряд у відставку в останній день другої сесії — тоді до 10 вересня Верховній Раді треба було б створити нову коаліцію. А нині це неможливо.

— У такому випадку президент мав би можливість шантажувати парламент розпуском, — говорить Мартинюк. — Верховна Рада не має більшості, уряд підвішений. Звісно, він тоді — гарант, цар і Бог у цій державі.

Один із лідерів КПУ також каже, що Віктор Ющенко може скористатися рішенням Конституційного суду й скасувати політреформу 2004 року. Тоді президент матиме повноваження його попередника Леоніда Кучми.

— Це може статися, якщо Ющенко побачить, що може виграти другий тур президентських виборів, — припускає Мартинюк.

Після брифінгу йде до окремого виходу. "ГПУ" запитує, чи попереджали комуністи "регіоналів", що не голосуватимуть за недовіру уряду. Мартинюк спочатку зупиняється, але, дослухавши запитання, розвертається та йде.

— Усе, що треба, говорилося, — каже усміхаючись.

— Чи пообіцяла вам щось Тимошенко?

— Ні! Нічого вона не могла пообіцяти, — відповідає Мартинюк.

Зараз ви читаєте новину «Чому комуністи не голосували проти уряду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода