Минулої суботи партія "Народний союз "Наша Україна" провела засідання політичної ради — вперше за останні півроку.
Говорили про створення єдиної партії на базі блоку "Наша Україна — Народна самооборона" та про вихід із "Нашої України" деяких високопосадовців. Засідали майже 5 год. На зібрання прийшло 155 членів ради. Загалом — їх понад 200.
Засідання мало відбутися у "Київпроекті". Одним із перших близько 12.00 туди приїздить голова ради Нацбанку Петро Порошенко. Швидко прямує до дверей. Із журналістами спілкуватися відмовляється. За ним — губернаторка Київщини Віра Ульянченко. Запевняє, що лав НСНУ покидати не збирається.
— Буду з партією до того часу, доки тут буде президент, — каже перед входом керівник Національного агентства з проведення футбольного чемпіонату Євро-2012 Євген Червоненко, 48 років. — Хочу, щоб партія збереглася, щоб не було розколу.
За півгодини повільно йде губернатор Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар, 32 роки. За кілька днів до цього він оголосив про своє бажання вийти з партії. Каже, що після засідання визначиться остаточно.
— Якщо не буде прийнято рішення щодо створення єдиної демократичної партії і якщо не ліквідують дрібні партії, що входять у блок, то немає сенсу рухатися в такому проекті як "Наша Україна", — говорить він. — Але, здається, в окремих царьків і керівників маленьких партій немає бажання об"єднуватися.
Вже за годину "нашоукраїнці" починають залишати політраду.
— Ще нічого не закінчили. Там записалося 40 чоловік на виступ, — на ходу говорить Червоненко. — Їду, бо в мене в понеділок наглядова рада по Євро-2012.
У залі на першому поверсі для "нашоукраїнців" накривають столи. Заносять випивку та наїдки. Біля входу встановлюють стенд із партійною символікою. Після політради біля нього зупиняється голова партії В"ячеслав Кириленко, 39 років.
— Політрада "Нашої України" встановила граничний термін у два місяці, щоб провести з"їзди щодо створення об"єднаної партії на основі блоку, — каже він.
Додає, що в парламенті мають ухвалити зміни до Закону про партії, який передбачає їхню реорганізацію шляхом злиття.
Говорить, що племінник президента, заступник харківського губернатора Ярослав Ющенко став заступником голови партії. Збоку, тримаючи руки в кишенях, стоїть Бондар.
— Я взяв тижневий тайм-аут, щоб ухвалити рішення, — тихо каже він. — Думаю, що ще є можливість на базі "Нашої України" побудувати дійсно потужну партію.
Лідери НУ-НС об"єднуватися не поспішають
Перед виборами лідери партій блоку НУ-НС обіцяли об"єднатися. Однак нині вони дотримуються іншої думки.
— Я не хотів би, щоб ми кидали успіх блоку для того, щоб залікувати тріщини в якійсь партії, — каже лідер Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін, 50 років. — Добре розумію, що істинними причинами конфлікту всередині "Нашої України" є не створення єдиної партії.
Заступник голови Народного руху 62-річний В"ячеслав Коваль говорить:
— Якщо вже здійснювати це об"єднання, то на якійсь нормальній законній базі — не шляхом поглинання, а об"єднання. Ми готові об"єднатися, але обов"язковою умовою є партія на ідеологічній базі націонал-демократії.
Лідер Української народної партії Юрій Костенко, 56 років, запевняє:
— Неможливо за два місяці об"єднатися в одну партію. Говорити про терміни, не маючи закону, програми, статуту, — це пусті балачки.
Коментарі