Ексклюзиви
Понеділок, 27 серпня 2007 17:08

"Янукович виявився "слабим звєном"

  Олександр Баранівський каже, що в наступному парламенті доведеться створювати таку саму коаліцію
Олександр Баранівський каже, що в наступному парламенті доведеться створювати таку саму коаліцію

Соціалістична партія була найбільшим противником проведення дострокових виборів. Зараз СПУ готується до них та агітує. Соціалісти роз"їхалися Україною та проводять зустрічі з людьми.

Народний депутат 5-го скликання Олександр Баранівський, 52 роки, відповідає за Житомирщину. В обласному центрі він проводить робочу нараду. Приїздить на неї в джинсах та сорочці. Перед тим як іти до однопартійців, пропонує кореспондентові "ГПУ" поговорити. Стаємо біля підвіконня.

Як ви ставитесь до заяв комуністів і "регіоналів" про те, що Соцпартія не пройде до парламенту?

— Від Партії регіонів я цього не чув, але чув від Симоненка. Я думаю, що це така провокація, дешевий популізм. Хай буде на його совісті. Хай за себе потурбується! — говорить Баранівський і трохи тихше додає: — Ми відповідь дамо достойну.

Як ви ставитесь до того, що Симоненко хоче отримати посаду голови Верховної Ради?

— Хто кому не дає можливості помріяти трошки? Тут ніхто нічого не має проти. Він мрійник, тому нехай помріє.

Чому в ніч на 27 травня Мороз таки погодився на дострокові вибори?

— Він погодився, що це все буде зроблено на законній основі. Було сказано: якщо буде конституційний привід, то ми підемо на вибори.

Проштовхував це питання Ахметов, Колесніков

Як у цій ситуації повів себе прем"єр-міністр?

— Янукович оказався "слабим звєном" у коаліції. У силу різних причин, зокрема бізнесових... Натиснули на нього, от він і погодився. Це на його совісті.

Можете назвати ці причини?

— В першу чергу — фінансові. Ми знаємо, що проштовхував це питання Ахметов, Колесніков. У нас є інформація, що їм президент пообіцяв допомогти вийти на нью-йоркську біржу. А це ж одразу — зростання його капіталів. Є версія, що у декого рахунки за кордоном почали "щупати". Це і вплинуло на Януковича. Адже якби його фракція не погодилась на дострокові вибори, то нічого й не було б. А їхня здача сприяла цьому.

Якщо пройдете до парламенту, будете з комуністами і "Регіонами" створювати коаліцію?

— Найімовірніше, що коаліція буде та сама. Більше немає з ким робити ту коаліцію.

Кажуть, що Ющенко має особисту образу на Мороза?

— Причина одна — дати відкат політичній реформі, повернути повноваження, а Мороз не дає. Вся причина в цьому, а не у виборах.

Зараз ви читаєте новину «"Янукович виявився "слабим звєном"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода