У понеділок у німецькій столиці місті Берлін біля готелю "Адлон" стоять близько 300 людей. Чекають на приїзд президента України 60-річного Віктора Януковича. Тут він має зустрітися з представниками тамтешньої громадськості. Тримають синьо-жовті прапори та плакати з написами німецькою та англійською: "Україна — назад до Радянського Союзу?", "Ми — за свободу слова та свободу зібрань в Україні". Роздають перехожим листівки жовтого кольору про утиски свободи слова в Україні.
У акції беруть участь українські письменники Сергій Жадан, 35 років, та Ірена Карпа, 29 років. Саме вона організувала пікет.
— Ми зустрілися з Іреною в Берліні, обговорили ідею провести пікет, — каже Жадан. — Потім звернулися до українців, які живуть у Берліні, і самі сформулювали вимоги до Януковича. Хочемо привернути увагу європейців до проблем згортання свободи слова в Україні.
— Я в Берліні, тому що 13 днів тому народила тут дитину, — пояснює Карпа. — Була би рада, якби хтось заплатив мені за акцію морозивом.
Віктор Янукович виходить із автомобіля. Не звертаючи уваги на пікетувальників прямує до готелю.
У глави держави запитують про його погляди на євроінтеграцію України. Відповідаючи, Віктор Янукович помилково називає екс-президента Єврокомісії Романо Проді ірландським політиком, коли той — італієць, двічі очолював уряд Італії:
— 2003 року був саміт Україна-ЄС у Брюсселі, — каже Янукович. — Напередодні Романо Проді з Ірландії — ви пам"ятаєте, хто це такий був — він сказав, що Україна не має ніякої перспективи інтеграції в ЄС. Я йому відповів жорстко: якщо це точка зору Єврокомісії — то це одне, і я хотів би її почути офіційно. А якщо це точка зору Романо Проді — то дозвольте з нею не погодитися. Бо не ви будете вирішувати, буде Україна в ЄС чи ні.
Наприкінці червня під час відвідування національного заповідника "Хортиця" президент України назвав Ізраїль європейською країною. А в березні під час запису інтерв"ю в Брюсселі переплутав Косово із Сербією й Чорногорією, а Північну Осетію — з Південною.
Коментарі