Найважливіші виклики сьогодення та шляхи їх вирішення стали темою прес-конференції лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка й голови Полтавського обласного осередку партії Василя Перепелиці, що днями відбулася в Полтаві.
Почав прес-конференцію Анатолій Гриценко з питання правоохоронних органів. Недавня ситуація з російським журналістом Аркадієм Бабченком підірвала довіру до держави — як зі сторони українців, так і світової спільноти, вважає лідер "Громадянської позиції".
— Цей вселенський фарс викликає бажання дати по голові Порошенку, СБУ і Генпрокуратурі. За те, що підірвали імідж держави. Спецоперація з Бабченком могла бути виправдана тільки за однієї умови: аби в результаті впіймали велику рибу, наприклад, якогось російського ФСБшника, який несе велику загрозу. Натомість затримали дрібного виконавця. Ситуація розв'язала Путіну руки. Тепер він може казати: бачите, в Україні брешуть, — говорить Анатолій Гриценко. — Неоднозначна ситуація і зі "списком 47". Скоріше за все, його склали в Україні, аби журналісти не чіпали владу під майбутні вибори.
Маємо ще одну важливу проблему — відсутність відповідальності народних обранців, які займаються кнопкодавством. Таких одразу треба викидати з парламенту. Позбавляти мандата варто й нардепів, які не відвідують сесії. Навіщо українському народу утримувати ледарів? — продовжує. — Судова система, попри завершення реформи, має прогалини. Суддю-хабарника, який посадив невинну людину, слід карати пожиттєвим ув'язненням із конфіскацією майна, без амністії або помилування. Прогнозую, що тоді звільниться третина суддів і система самоочиститься від корупціонерів. А найголовніше — не ламатимуть долі людей.
Україні варто зосередитися на трьох основних реформах, вважає лідер "Громадянської позиції".
— Судову систему треба вивести на рівень, коли людина та її майно будуть повністю захищені законом. Важливих змін потребує енергетика. Україна витрачає в п'ять-шість разів більше енергії, ніж середньостатистична європейська держава. Досить залежати від іноземного газу, вже давно треба відійти від Росії. Завдяки антикорупційній політиці це можна зробити за три-п'ять років.
Третій блок змін — у силовій структурі. Вона має бути системно переорієнтована: із захисту влади від свого народу перейти до захисту країни від зовнішнього ворога.
"Громадянська позиція" має кандидата на чергові президентські вибори в Україні. Також братиме участь у виборах до Верховної Ради. У парламенті співпрацюватиме з політичними силами, що мають подібні програмні установки — "Самопоміч", "Демократичний альянс", "Європейська партія", "Народний контроль", "Рух нових сил", "Сила людей".
— Із однодумцями, з якими співпрацюємо, на парламентські вибори йтимемо одним фронтом, — додає Анатолій Степанович. — За "Громадянською позицією" не стирчать вуха олігарха, ми ні перед ким не маємо зобов'язань. Україні потрібна відповідальна влада, що генеруватиме винятково довіру та впевненість у завтрашньому дні.
Коментарі