У четвер у Верховній Раді вибирали голову. У бюлетенях було дві кандидатури — "регіонал" Микола Азаров і соціаліст Олександр Мороз.
— Не толкайтесь, всем хватит. Чего так волноваться, — підсміювався над політичними опонентами колишній міністр МНС "нашоукраїнець" Давид Жванія, 38 років.
Запевняв журналістів, що спікера того дня не оберуть. Заклався навіть із кореспондентом "ГПУ" на пляшку коньяку "Хеннесі".
Стояв у черзі за бюлетенями і Ринат Ахметов. Дозволив журналістам послухати, як стукає його годинник "Вашерон Константін" за півмільйона доларів.
— Его убедили деньгами. Когда человек видит чемодан денег, он не может трезво рассуждать. У него расширяются зрачки,— казав про Олександра Мороза "нашоукраїнець" Олександр Третьяков, 36 років.
І показував на собі, як саме зіниці розширюються.
До цього було кілька годин стрімких і несподіваних подій. Стали очевидними домовленості Олександра Мороза та Партії регіонів.
Незвично мовчазною була Юлія Тимошенко. Після висунення Мороза на голову Верховної Ради вона вийшла із сесійної зали та пішла з парламенту. Депутати з Партії регіонів виглядали збудженими.
Вийшов із зали Віктор Янукович. Підійшов до Юрія Єханурова. Посміхнулися, потисли один одному руки. Лідер Партії регіонів пішов далі. Єхануров покликав охорону й залишив парламент.
Его поступок удивил 183 из 186 депутатов
У кулуарах поставили дві кабінки. Голосування мало бути таємним. Проте біля кабінок чергували соціалісти Валентина Семенюк і Микола Рудьковський. А депутати тримали бюлетень так, щоб можна було роздивитися, напроти кого стоїть помітка. "Регіоналів" перевіряли таким способом Андрій Клюєв і Раїса Богатирьова.
Євген Кушнарьов, 55 років, ділився своїми побоюваннями:
— Конечно, Мороз может "кинуть" и нас. Но в политике — как в армянской бане. Всегда нужно смотреть, чтоб тебя... не обидели. Миром правят интересы, а мы же опытные политики, — розмірковував заступник Януковича. Запевняв, що більшість "регіоналів" про наміри Мороза не здогадувалися: — Его поступок удивил 183 из 186 депутатов.
Оголошення результатів голосування затримав прикрий випадок: приступ епілепсії у працівника секретаріату Ради. Сивий чоловік лежав на підлозі.
— Дурной знак,— тихо перемовлялися між собою двоє у костюмах.
Оголосили про перемогу Мороза. У кулуарах перешіптувалися, що за нього проголосували навіть кілька "нашоукраїнців".
У залі слова попросив депутат від БЮТу Сергій Шевчук. Соціаліст Микола Рудьковський, 38 років, робив енергійні знаки головуючому Івану Бокому.
— Не давай йому слова! — кричав він і розмахував руками.
Та Бокий його не почув. Шевчук поскаржився, що його голос сфальсифікували. Мовляв, він взагалі не голосував, а його бюлетень зарахували за Мороза.
Оголосили, що за лідера СПУ проголосували 238 депутатів.
Коментарі