Ексклюзиви
Пʼятниця, 22 лютого 2008 17:48

Яценюк не збирається приєднуватися до Балоги

Учора 33-річний голова Верховної Ради Арсеній Яценюк провів зустрічі з фракціями парламентської коаліції. О десятій ранку на нього чекали півсотні депутатів від блоку "Наша Україна — Народна самооборона".

Спікер підіймається сходами з лідером фракції НУ-НС В"ячеславом Кириленком.

— Слава, я тобі сказав, і все. Про що тут ще можна говорити? — каже перед входом до зали.

Депутатам Яценюк говорить, що єдиний вихід із парламентської кризи — підписання політичної угоди між фракціями наступного понеділка.

— А де текст цієї угоди? — запитує "нашоукраїнець" Анатолій Матвієнко, 54 роки. — Я його чогось не бачу.

— На сайті Верховної Ради вже все висить, — заспокоює спікер.

Далі засідання проходить за зачиненими дверима. За півгодини спікер іде на засідання БЮТу.

— Дякуємо Яценюку, який залишив нас на закуску, — намагається жартувати лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, 51 рік.

Пропонує включити до тексту політичної угоди кілька соціальних законопроектів. Серед них — державні гарантії погашення  заборгованості по заощадженнях громадян, затвердження прожиткового мінімуму й обов"язкове медичне страхування.

52-річний "бютівець" Володимир Філенко жартує, що опозицію треба притягнути до відповідальності:

— У нас установилася диктатура меншості. Вони програли вибори й не дають нам нормально працювати. Настав час у судовому порядку оскаржити їхні дії.

Яценюк уважно слухає, а тоді говорить:

— Сила більшості в тому, щоб іти на поступки. Але ніхто ні перед ким прогинатися не буде.

Після зустрічі з коаліцією голова Верховної Ради дає брифінг за підсумками переговорів. Каже, що чотири фракції, окрім Компартії, погодилися працювати над політичною угодою про розблокування парламенту і вже подали свої пропозиції.

Яценюка запитують, чи пропонував йому глава президентського секретаріату Віктор Балога взяти участь у своєму новому політичному проекті.

— Арсеній Петрович був, є і залишатиметься безпартійним. Якщо Арсеній Петрович найближчим часом прийме рішення брати участь у політичному проекті, то він сам про це оголосить обов"язково, — каже про себе спікер.

Зараз ви читаєте новину «Яценюк не збирається приєднуватися до Балоги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода