49-річний Сергій Тігіпко взявся за створення у Верховній Раді нинішнього скликання своєї депутатської групи. 17 cічня він посів третє місце у першому турі президентських виборів. До групи можуть потрапити люди з різних фракцій. Тігіпко провів переговори з трьома депутатами-"нашоукраїнцями". Прізвищ не називає.
— Висока ймовірність, що буду у групі Сергія Леонідовича. На сьогоднішній день я чи не єдиний депутат, якого можна назвати депутатом Тігіпка, — каже 45-річний Тарас Чорновіл, який пройшов до Ради за списками Партії регіонів. Нині він позафракційний. — Але поки такої групи немає, то й зарано щось говорити.
Із ким із "нунсівців" міг вести переговори Тігіпко?
— Із групою Балоги — навряд чи. Із групою "За Україну!" Кириленка, можливо, консультації велися, але переговори з ним поки що вести важко, бо вони ще залежні від Ющенка. З усіма іншими — можливо.
Депутати мають узгоджувати свою позицію з Тігіпком, як із неформальним лідером. Значить, у його групу можуть увійти люди більш-менш самостійні — значна кількість "нашоукраїнців", також депутати із фракції кандидата, який програє президентську гонку. Якщо програє Тимошенко, буде багато вільних, "неприкаяних" у БЮТ. Якщо Янукович — у "Регіонах".
У Тігіпка хороші стосунки з мільярдером Ігорем Коломойським. Чи допоможе це схилити до співпраці "людей Коломойського" — депутатів-"нунсівців" Ігоря Палицю, Олександра Третьякова?
— Цілком може бути.
Для чого Тігіпкові така група?
— Якщо будуть дострокові парламентські вибори, він введе в парламент свою велику фракцію і почне працювати. Але, наприклад, якщо входити у виконавчу владу, то там працювати без якоїсь підтримки в парламенті — нелогічно.
Чому б Тігіпку замість створення групи не зосередитися на дострокових парламентських виборах?
— Він себе страхує. Якщо виборів не буде, матиме структуровану групу, яка озвучуватиме через парламент його ідеї.
Коментарі