
15-річний Микита Накалюжний з Маріуполя на Донеччині на вихідних у місцевому військовому госпіталі безкоштовно стриже бійців. Планує робити це впродовж усього літа.
— Уперше прийшов у госпіталь 19 травня, — розповідає Микита. — На вході спитав чергового: "Можна мені когось із хворих підстригти?" Він відмовив. До нас підійшов ще один чоловік. Спитав і його. Той повів у терапевтичне відділення. Там бажаючих підстригтися не було. Та в хірургічному — знайшлися. Стриг бійців у душовій кабіні. Першим клієнтом став чоловік років 30. Спитав: "Бачиш, як я був пострижений? Так само зможеш зробити?". Кивнув у відповідь. Того дня зробив зачіски п'ятьом бійцям.
— Мені подзвонила постова медсестра і сказала, що прийшов хлопець, який хоче постригти пацієнтів, — згадує 26-річний Тарас Шеремета, начальник хірургічного відділення військового госпіталю в Маріуполі. — Пішов у відділення. Думав, що хлопця до нас направили з якоїсь організації. Та Микита відповів, що це його ініціатива. Пообіцяв зайти ще через тиждень.
Микита Накалюжний навчається на перукаря в Маріупольському машинобудівному ліцеї №4. Закінчив перший курс. У групі він єдиний хлопець серед 26 дівчат. Каже, вони добре до нього ставляться.
— Із госпіталю Микита повернувся задоволений. Казав: "Мамо, мені там всі дякували", — говорить мати 40-річна Алла Миколаївна. — Військові пригостили сина бананом. Тоді трохи прихворіла, то Микита віддав його мені. Побажав швидкого одужання. Син для роботи використовує найдешевші інструменти. Фена у нього немає, бере мій. Коли у "Фейсбуку" начальник хірургічного відділення госпіталю написав про Микиту, подзвонив один чоловік із Києва. Назвався Олегом Сергійовичем. Сказав сину: "Якщо тобі треба купити якийсь інструмент чи старий полагодити, можеш до мене звертатися".
Хлопець має братів і сестер — 5-річного Михайла, на три роки старшого Олександра, 4-річну Марію та Наталію, 21 рік.
— Микита народився з вадою серця, — розповідає Алла Миколаївна. — Мені про це сказали наступного дня після пологів. Кардіолог наголосив, що до року синові треба зробити операцію. Поїхали в Інститут серцево-судинної хірургії. Операцію робив учень Миколи Амосова Василь Лазоришинець. Пройшла успішно. Микита пішов у школу, як і всі діти. Щоправда, мав погану поведінку. У п'ятому класі школу довелося поміняти, за три роки — ще одну. А потім вирішили відправити сина на навчання в ліцей. Майстер каже, що у Микити все добре виходить. Стриже краще за деяких випускників.
Коментарі