вівторок, 17 січня 2012 06:45

Відро цвяхів витратив на гондолу

Автор: фото: Дмитро Максименко
  Киянин Ігор Максименко управляє гондолою на Дніпрі. Човен має 11 метрів, уміщає шістьох пасажирів
Киянин Ігор Максименко управляє гондолою на Дніпрі. Човен має 11 метрів, уміщає шістьох пасажирів

15 місяців будував венеціанську гондолу киянин 38-річний Ігор Максименко. На її спорудження пішло 400 кг дерева і відро цвяхів.

— Усе життя працював із деревом — робив яхти, меблі та скульптури, — Ігор зустрічає у своєму дворі на вул. Патріотів. — Яхти будував на замовлення, а собі вирішив зробити човна. Такого немає в жодного олігарха.

Веде до намету з дощок, накритих толем. Побудував його спеціально для човна. Вона стоїть під стіною, накрита білим тентом. Має 11 м завдовжки. Уміщує шістьох пасажирів.

— Креслення шукав в інтернеті. Знайшов макет королівської гондоліни, на якій каталися 200 років тому. Спочатку зробив каркас із поперечних дощок, потім обшив, покрив лаком і прикрасив візерунками. Використовував сосну, дуб, махагоні, бук, березу і червоне дерево. На гондолу пішло відро цвяхів. Купував мідні, шурупи брав із нержавійки. В останні дні клеїв обшивку на корпус. Три доби не лягав спати, боявся, що фарба неправильно засохне. Потім 1,5 дня відсипався. Сонний, із заплющеними очима, піднявся з дивану і кажу: "У туалет хочу, за борт схожу". Жінка давай мене тормошити: "Ти не на гондолі, а на дивані. Ще не хватало за тобою прибирати".

На кормі гондоли вирізьблена назва "Регіна галліна". У перекладі з латини це означає — королівський човен.

— Назвав її на честь дружини Галі. Ми з нею разом 20 років живемо. Якось поїхав до товариша в Коростень. Увечері пішли з ним на дискотеку. Я Галю помітив і обомлів. Такої красуні й по телевізору не бачив. Почали з нею зустрічатися. Тоді вчився в  автотранспортному технікумі. Уночі розгружав вагони, щоб на вихідних поїхати до Галі та привезти їй цукерок і букет квітів. Дружина мене не сварила, що всі зароблені гроші пускав на гондолу. Вона розуміла, що робив вєщь.

Роботу над гондолою Ігор завершив восени, тоді спустив її на Дніпро.

— Знайшов на Окружній далекобійника, дав йому 200 гривень, щоб вивіз мою гондолу до води. У машину вантажили із 10 сусідами. Першим ділом покатав синів Ігоря і Максима, дружину Галю. Потім возив на прогулянки кілька весіль. На воді гондола стояла більше місяця. На сушу виходити не хотіла. Тільки почали витягати, колеса роз'їхалися в різні боки і зламалися. Покликав хлопців з яхт-клубу. Вони допомогли винести на руках.

У листопаді Ігор їздив до Венеції. Там спілкувався з місцевими гондольєрами.

— У них гондолу роблять одразу 10 майстрів. Показав фотографію своєї — майстру Лоренцо. Він запросив мене на роботу. Обіцяв платити гарні гроші.

Зараз ви читаєте новину «Відро цвяхів витратив на гондолу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути