Ексклюзиви
вівторок, 08 травня 2018 05:35

"У Балканських країнах українець не почувається бідним"

Автор: Фото надане Олегом Кошлою
  Тернополянин Олег Кошла мандрує країнами, в яких дешева їжа і проживання. Найдорожче обійшлася поїздка до Перу та Мексики — у 17 тисяч ­гривень
Тернополянин Олег Кошла мандрує країнами, в яких дешева їжа і проживання. Найдорожче обійшлася поїздка до Перу та Мексики — у 17 тисяч ­гривень

— Три-чотири місяці нікуди не їду. Сиджу в Тернополі, працюю. Потім все надоїдає. Десь поїду на тиждень — набрався вражень, наповнився енергією. Привожу для себе якісь ідеї. Скрізь подібні проблеми. Але бачу різні шляхи їх вирішення, — розповідає тернополянин 34-річний Олег Кошла. Побував у 44 країнах. Більшість об'їздив за останні чотири роки.

З Олегом зустрічаємося в книгарні "Є" в центрі Тернополя. Працює тут адміністратором. Запрошує до свого кабінету із заґратованим вікном. Під ним стоїть велосипед на електродвигуні.

— Китайський електровелосипед з Італії — подарунок від мами, — пояснює чоловік. — Маю ще один звичайний, старенький. На ньому їжджу по області. До 50 кілометрів у день долаю.

Уперше Олег поїхав за кордон 2006 року — до Чорногорії.

— Тоді купив тур, мандрував із групою, — згадує. — Думав — ну привезли нас сюди, а я сюди не хочу. Бо прочитав в інтернеті, що в іншому місці прикольніше. Вирішив: самому подорожувати краще.

Поки було кілька вільних днів, маршруткою вирушив у містечко Цетинє — колишню столицю країни. Це цікавіше — із місцевими спілкуєшся, враження від дороги.

Відтоді майже всю Європу так об'їздив. Не був лише в Греції, Швейцарії, Данії, Ісландії та кількох карликових державах. Не їздив в Росію. Раніше не випадало нагоди. А тепер не маю такого бажання.

Найдорожче Олегу обійшлася 12-денна мандрівка до Перу та Мексики. Витратив $650–17 тис. грн.

— Щоб подорожувати Європою, не треба бути багатим. Часто можна придбати акційні квитки на автобус по 1–5 євро, — продовжує Кошла. — Найдешевша подорож була до Польщі — 50 євро (1,6 тис. грн. — ГПУ). Туристи переважно їдуть до Кракова. Я подався на північ країни.

Мав невеликий рюкзак і сумку з камерою, фотоапаратом, паспортом, грошима. Рюкзак тримав на колінах, сумку поставив зверху на поличку. Автобус зупинився в Мальборку. Там є церква-фортеця, де жив і працював Микола Коперник. Я бігом вийшов. Думаю, гарний краєвид, сонечко, треба сфоткати. А фоткати нічим. Довелося автобус доганяти.

Почав шукати в селі таксі. Дивлюся — зупинка, магазин, люди. До першого чоловіка звернувся: так і так, я заплачу. Те, що гроші в тому автобусі, не зізнаюся. Дядько погодився. Знайшли його в місті Бранево. Сумка була на місці. Дядько з мене грошей не взяв, ще й провів екскурсію. Каже: "Там бувають усі туристи, а я вам покажу церкву XIV століття".

Стараюся їхати вночі. Удень гуляю, а потім сплю в транспорті. Так економлю гроші. Спати в автобусах за кордоном — не проблема. Дороги рівні. Часто автобуси не наповнені, можна лягти на два сидіння.

У Німеччині та скандинавських країнах дорого ночувати. Найпростіші хостели коштують 22–25 євро (700–800 грн. — ГПУ). У Польщі — 4–8 євро (130–250 грн. — ГПУ).

Везу з України "Мівіну" — супи і пюре. У Швеції в хостелі стояв мішок безкоштовних макаронів — бери, скільки хочеш. В Італії зупинився в ­господарів. Щовечора готували у величезному казані пасту з куркою, базиліком, соусом. Безкоштовно пригощали всіх.

У Португалії та Ізраїлі дешеві фрукти й овочі. У грудні позаминулого року в Ізраїлі за кілограм бананів віддавали 20 гривень. Мандарини — по 25.

Сподобалося в Балканських країнах — Албанії, Македонії, Боснії і Герцеговині. Українець у них не почувається бідним, як в якомусь Відні. Там ідеш повз ресторан у центрі, вітрини роздивляєшся. Думаєш — тут посидів би. Та стейк коштує, як половина моєї зарплати.

В Україні у вільний час Олег грає у футбол, читає. Інколи рибалить.

— Іду на риболовлю, аби побути в тиші, — додає. — Рибу не їм, бо в дитинстві вдавився кісткою від карася.

Усі їздять на велосипедах, більшість із них — старі

Мандрівник Олег Кошла за освітою інженер-системотехнік. Розлучений. Живе сам.

— Після поїздок став легше ставитися до життя, — каже. — У нас усі серйозні, розписують майбутнє наперед. Навчання, весілля, робота — все за планом. За кордоном люди ­легші на підйом — зібрались, кудись поїхали. Веселіші, більше усміхаються. Мабуть, причина в тому, що краще живуть. Але й цінності інші. У нас молодь — з айфонами, удома ­мають величезні плазмові телевізори. У Нідерландах всі їздять на велосипедах. Більшість із них — старі. Удома ­користуються застарілими комп'ютерами, поки ті не вийдуть із ладу.

Власник триповерхового хостела в Боснії і Герцеговині, де я ночував, має такий телефон, який я купив своїй бабці.

Зараз ви читаєте новину «"У Балканських країнах українець не почувається бідним"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути