Вівторок, 15 лютого 2011 00:15

Юрій Сита зібрав півтисячі пляшок з автографами

Автор: фото: Сніжана РУСИН
  Юрій Сита
Юрій Сита

57-річний Юрій Сита з села Шаян Хустського району Закарпаття збирає пляшки з автографами. У його колекції понад півтисячі посудин із-під коньяку, вина, горілки, віскі.

— Це лише частина, — розказує. — Решта у підвалі стоять, бо тут не поміщаються. Та й боюся, що сервант завалиться. Два рази на рік дружина їх перемиває.

Юрій Іванович живе у центрі села в двоповерховому будинку. Навпроти дача екс-міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя. Господар запрошує до хати. Сервант вітальні заставлений пляшками.

Згадує, як почав збирати колекцію.

— У Шаян завжди приїжджали відомі люди. У селі є два санаторії, джерела мінеральної води, тому тут відпочивали всі українські політики. Якось навесні 1995-го до санаторію "Шаян" приїхав В'ячеслав Чорновіл (нині покійний голова Народного руху. — "ГПУ"). Одного вечора в клубі він назначив зустріч із відпочивальниками оздоровниці. Стояв у центрі й відповідав на їхні запитання. Після зустрічі я підійшов до В'ячеслава Максимовича і запросив його до себе. Він каже: "Юрій Іванович, у мене все розписано, дуже щільний графік. Але я обіцяю зайти". Наступного року на Різдво до будинку під'їхала машина. Дивлюся, з неї виходить Чорновіл із дружиною. Він приїхав у тому ж піджачкові, в якому був рік назад. Дуже скромна була людина.

Юрій Сита знімає із серванта 700-грамову зелену пляшку. На етикетці написано FRANKOVKA.

— Він зайшов до хати і поклав на стіл ось цю пляшку горілки. Моя жінка зразу накрила. Я вийняв свої напитки. Чорновіл пляшку підписав, і я відклав її на пам'ять.

На етикетці видно напис ручкою: "Христос рождається! Веселих різдвяних свят. 6.01.1996 року". Внизу автограф.

— Після нього в цій хаті було багато міністрів, депутатів, судді, прокурорів, міліціонерів. Усі дарували пляшки, а я просив залишати на них автографи. 2005-го приїздив винодєл Олександр Луканін. Він навчив мене робити вино по своєму рецепту, яке має смак земляніки. Подарував пляшку "Клінкова", — знімає із серванта запакований коньяк.

Двічі Сита зустрічався з нардепом-комуністом Леонідом Грачем.

— Він коньяк приніс і книжку "План розвитку України" подарив. Я з ним їздив на форель і гриби-шампіньйони. Разом на одній дачі обідали. Але додому його не запрошував. Жінка моя не любить комуністів.

Серед пляшок стоїть червоний вогнегасник.

— Це водка, — пояснює. — Хлопці від Владислава Каськіва з "Пори" подарували. Були комуніст Петро Симоненко, соціаліст Олександр Мороз. Багато політиків, яких у гості приймав, пізніше мене розчарували. Але хто, не скажу.

Зараз ви читаєте новину «Юрій Сита зібрав півтисячі пляшок з автографами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода