вівторок, 07 червня 2016 05:45

У роботі могли відмовити через прописку

На новому місці знайшли роботу 28% переселенців, які працювали до переїзду. Такі дані оприлюднила Міжнародна організація з міграції.

— Від початку року ситуація на ринку праці для переселенців покращилася. Змінилася структура й динаміка пошуку роботи. Люди розуміють, які їм потрібні графік і зарплата. Шукають не тимчасовий підробіток, а хочуть будувати кар'єру, — каже координатор "Центру зайнятості вільних людей" 31-річна Ольга Семенова.

Найчастіше переселенці йдуть працювати на будівництво, фабрики, заводи, у сферу комп'ютерних технологій. Роботу тут шукають не лише робітники з середньою кваліфікацією, а й керівники відділів, директори підприємств. Програмісти їдуть у міста-мільйонники. Знають, де можуть себе реалізувати. Мають кар'єрні амбіції. Найважче знайти роботу перевізникам. Ця ніша в більшості регіонів заповнена.

Кожен третій переселенець не вміє шукати роботу.

— Раніше влаштовувалися через родичів і знайомих. Роботу не змінювали роками. Тому не знають елементарних речей — як писати резюме, де шукати вакансії, як проходити співбесіди. Навчаємо їх на заняттях, — говорить Ольга Семенова. — Роботодавці стали прихильніші до переселенців. Торік було 10 відсотків трудової дискримінації, за нашою статистикою. У роботі могли відмовити через прописку. Ситуація покращилася завдяки успішній співпраці з переселенцями. Від січня — лише 4 відсотки таких випадків.

Зараз ви читаєте новину «У роботі могли відмовити через прописку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути