На новому місці знайшли роботу 28% переселенців, які працювали до переїзду. Такі дані оприлюднила Міжнародна організація з міграції.
— Від початку року ситуація на ринку праці для переселенців покращилася. Змінилася структура й динаміка пошуку роботи. Люди розуміють, які їм потрібні графік і зарплата. Шукають не тимчасовий підробіток, а хочуть будувати кар'єру, — каже координатор "Центру зайнятості вільних людей" 31-річна Ольга Семенова.
Найчастіше переселенці йдуть працювати на будівництво, фабрики, заводи, у сферу комп'ютерних технологій. Роботу тут шукають не лише робітники з середньою кваліфікацією, а й керівники відділів, директори підприємств. Програмісти їдуть у міста-мільйонники. Знають, де можуть себе реалізувати. Мають кар'єрні амбіції. Найважче знайти роботу перевізникам. Ця ніша в більшості регіонів заповнена.
Кожен третій переселенець не вміє шукати роботу.
— Раніше влаштовувалися через родичів і знайомих. Роботу не змінювали роками. Тому не знають елементарних речей — як писати резюме, де шукати вакансії, як проходити співбесіди. Навчаємо їх на заняттях, — говорить Ольга Семенова. — Роботодавці стали прихильніші до переселенців. Торік було 10 відсотків трудової дискримінації, за нашою статистикою. У роботі могли відмовити через прописку. Ситуація покращилася завдяки успішній співпраці з переселенцями. Від січня — лише 4 відсотки таких випадків.
Коментарі