Вівторок, 11 червня 2019 00:10

У країні бракує 300 тисяч працівників

У червні вдвічі збільшили квоту на роботу українців у Чехії. Тепер легальне працевлаштування зможуть отримати 40 тис. людей, замість 19,6 тис.

Україна співпрацює за програмою "Проект Україна" з 2016 року. За нею запрошують на легальну роботу кваліфікованих спеціалістів: слюсарів, токарів, лікарів, хіміків і пивоварів. Також надають дозволи на роботу спеціалістам, яких можна навчити на місці. Це водії, будівельники та різноробочі. За даними міжнародних агенцій працевлаштування, в Чехії бракує 300 тис. працівників.

— Українці вигідні для чеського уряду. Швидко опановують чеську мову, добре адаптуються до життя і з часом стають "своїми". Не потребують соціальної допомоги чи фінансової для оренди квартири. Також дають змогу відмовлятися від прийому біженців із Близького Сходу й Африки. Уряд Чехії розповідає, що вони начебто прийняли біженців з України, хоча це насправді трудові мігранти, — говорить президент асоціації міжнародного працевлаштування 42-річний Василь Воскобойник.

Заробітки на 20 відсотків більші, ніж у Польщі. Багатьом країна цікава ще й тому, що розташована поряд із Західною Європою. І в подальшому звідси легше стартувати до багатших країн — ­Німеччини чи Австрії.

121 086 українців працюють і легально проживають у Чехії. Такі дані наводить Міністерство закордонних справ України. Це 20% від кількості усіх іноземців у Чехії. У середньому за місяць українці отримують 1500 євро — 45 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «У країні бракує 300 тисяч працівників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2367
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода