Середа, 23 лютого 2011 00:45

"Свекруха мене ніколи не любила"

Автор: фото: Ірина ПАТЛАТЮК
  Тетяна Шевчук із селища Верхнячка на Черкащині з сином Семеном у центральній районній лікарні міста Христинівка. Жінку хочуть позбавити батьківських прав
Тетяна Шевчук із селища Верхнячка на Черкащині з сином Семеном у центральній районній лікарні міста Христинівка. Жінку хочуть позбавити батьківських прав

36-річна Тетяна Шевчук із селища Верхнячка на Черкащині живе в центральній районній лікарні міста Христинівка. Там перебуває її син Семен, 1 рік. Його готують до оформлення у будинок маляти. Свекруха через суд добивається, щоб невістку позбавили материнських прав.

У Верхнячці Тетяна жила з двома дітьми у власній однокімнатці. Підробляла приватними уроками англійської мови. До декрету працювала в школі та дитячому садку. Має трьох дітей — Семена, 8-річну Софію та Івана, 14 років, який живе в Умані з її першим чоловіком. Із другим — Олексієм Шандровським, батьком Софії та Семена, — розлучилася 2005-го.

— Терпіти його ставлення до себе і до дітей я більше не могла, — пояснює причину. — Бив мене, принижував, називав як хотів. Ніколи по господарству не допомагав. Але після розлучення знову зійшлися. Прожили до літа минулого року.

Торік у вересні Олексій побив Тетяну.

— Я написала заяву в міліцію, зняла побої. А свекруха, аби врятувати сина від відповідальності, поскаржилася, що я психічнохвора. Вона ніколи мене не любила. Я погодилася пройти обстеження, аби довести, що здорова, щоб дітей лишили зі мною.

На перевірку Тетяна поїхала до Черкаської обласної психіатричної лікарні в місті Сміла. Пробула там місяць.

— Софійку помістили в приют, а Семенка — в лікарню у дитяче відділення. Оставити дітей не було з ким. Моя мама живе на Вінниччині. Домовилися, що вона через тиждень приїде й забере онуків. Але Софійку забрала до себе свекруха. Чоловік від них відмовився. Коли з лікарні вийшла, виявилося, мене хочуть позбавити прав на обох дітей. Кажуть, що я погана мама. Але ж я сама їх виховувала і забезпечувала всім. Їжу, одяг, усе необхідне купувала. Вони доглянуті та здорові.

— У психлікарні довідки на руки мені не видали, але лікар сказав, що я здорова адекватна людина, — продовжує. — Як можна віддати дітей чоловікові, який казав, що їх живими абортами зробити треба? Коли ще вагітна була Софійкою, просив, щоб аборт зробила. Я не погодилася. Дуже сердився, коли дитина плакала. Воно ж маленьке, щось болить чи так чого, і плаче вночі, як усі діти. Він і за це мене бив. Казав, що дитину порубає і мене разом із нею. Було таке, що вся синя від побоїв ходила. Збирала речі, їхала до мами з дітьми. Він тоді за тиждень-два приїздив, вибачався, просив, щоби повернулася. Мабуть, я любила його, це ж батько моїх дітей, тому прощала. Семен у нас народився, коли вже так жили. Батьківства він не визнавав. Тільки забирав дитячі гроші. Їв у нас, бо був завжди голодний. Я з лікарні не піду, а коли Семенка в дом малютки повезуть, і там з ним буду.

— Ця сім'я у нас на обліку як така, що потрапила у кризову ситуацію, —  говорить начальниця служби у справах дітей Надія Адаменко, 44 роки. — Зараз справа у прокуратурі. До вирішення її у суді хлопчик буде у будинку дитини. Якщо суд вирішить, що матір треба позбавити батьківських прав, то Семенка заберуть родичі.

У лікарні, де зараз Семен Шевчук, говорять, що він здоровий і доглянутий.

— Дитина до нас потрапила у нормальному стані, здорова, чистенька, — розповідає завідувач Надія Губська, 52 роки. — На свій вік розвивається нормально. Мама веде себе адекватно. Дозволили їй лежати з ним. Хлопчикові тяжко бути самому в чотирьох стінах.

Зараз ви читаєте новину «"Свекруха мене ніколи не любила"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

16

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1262
Голосування Скільки часу Олексій Михайличенко протримається на посаді головного тренера київського "Динамо"?
  • 1) до зими
  • 2) до літа
  • 3) два роки
  • 4) повністю відпрацює трирічний контракт
Переглянути
Погода