Вівторок, 12 листопада 2019 06:16

Швейцарка створила в Україні ферму прянощів

Автор: фото надане Крістіною Лібергер
  Крістіна Лібергер вирощує на власній фермі понад 40 видів трав
Крістіна Лібергер вирощує на власній фермі понад 40 видів трав

— Усе життя вирощувала трави. Мріяла відкрити власну справу і займатися городництвом. В Україну мене запросили друзі. Вирішили вирощувати екологічно чисті прянощі, — говорить швейцарка 61-річна Крістіна Лібергер. Сім років тому оселилася в селі Потутори Бережанського району на Тернопільщині. Там створила ферму.

— Започаткувати ферму придумав місцевий житель Іван Бойко. Він мріяв очолити колгосп, але став викладачем у Бережанському агротехнічному коледжі. Якось приїхав до нас у відрядження і заговорили про еко-рослини. З того все почалося. Не вагалася ні хвилини, — продовжує.

Отримали сертифікат на продукцію без проблем. Лише складно одержати дозвіл на працю. Хотіла перевезти свою машину сюди. Але розмитнити її на кордоні коштує вдвічі більше за вартість авто. Тому на місці купила старий "Опель".

Усе починалося з кількох грядок на подвір'ї. Зараз маємо невеликий цех і п'ятеро помічниць. Вирощуємо м'яту, любисток, базилік, шафран. Усього майже 40 видів прянощів. Не використовуємо жодних хімікатів.

В Україні дуже родюча земля. Кидаємо насіння і воно гарно росте. Єдиний недолік — бур'яни. Але це ознака, що земля хороша. Натомість у Швейцарії ґрунт глинистий і кам'янистий. Ще й слимаки з'їдають городину.

Спеції продаємо не лише в Україні, а й за кордоном. Ці трави додають у страви і напої.

Запровадила ще один проект. На фермі приймаю учнів і вчу працювати на землі. Перших дітей привезла зі Швейцарії. Зараз приїжджають із різних куточків України. Вони пораються на фермі, прибирають у корівнику та збирають трави.

У Швейцарію Крістіна Лібергер їздить щороку. Свій будинок там здає в оренду. З двома синами спілкується інтернетом.

Зараз ви читаєте новину «Швейцарка створила в Україні ферму прянощів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода