Три роки робить дизайнерські шоломи та каски київська майстерня "Патока Студіо".
— На барикади краще виходити у справжніх. Наші більш декоративні, — каже власниця майстерні 26-річна Леся Патока. — Один шолом із рогами, інший — подібний на лицарський, із щитом, який закриває половину обличчя. Ще один оздоблений камінцями Сваровські та прикрашений довгим кольоровим пір'ям.
Для виготовлення шоломів використовуємо метал, пластик, папір, тканину. Найлегший, із цупкого картону і пір'я, важить кілограм. Найважчий — металевий. Важить 10 кіло. До звичайного мотоциклетного шолому прикріпили металевий череп і роги. Робили його тиждень, бо не могли знайти потрібних матеріалів. Такий носити на голові важко. Уже через 10 хвилин м'язи шиї і спини починають боліти.
Є жіночі моделі: у формі віночка, корони і каски-жокейки, у якій їздять верхи.
Шоломи показали на столичному майдані Незалежності.
— У студії працюють аполітичні люди. Ми не знаємо імені міністра внутрішніх справ і дивуємося слову "тітушка". Та відколи ці тітушки в погонах почали бити студентів, жінок і звичайних перехожих, випустили на Майдан людей у шоломах нашої студії. У руках дівчата тримали плакати з написами "Зазвичай вони нас не помічають. А тепер?". Дівчата викликали фурор. З ними фотографувалися, знімали на мобільні телефони. Від чоловіків відбою не було — просили номери телефонів, запрошували випити чаю, щоб зігрітися. На продаж шоломи поки не виставляли.
"Патока Студіо" робить декорації та костюми для відеокліпів, аксесуари. Перші замовлення Леся приймала 2010-го у власній квартирі.
— Це була лялька в людський зріст, бутафорні куряча ніжка, хот-дог, попкорн і піца, — розповідає дизайнер. — Тоді квартира була заляпана клеєм. Мій мопс розносив повсюди шматки хліба та ковбаси, і все це застигало у клею.
Згодом режисер Олександр Стеколенко запропонував співпрацю над кліпом "Принцеса" гурту "Ляпіс Трубецкой". Ми, крім костюмів, робили ще декорації. 5-метрові замки з картону, 3-метрові горошини неможливо виготовити вдома. Тепер маємо студію, але вже і в ній стає затісно. У нас трудяться лише дівчата. Чоловіки чомусь не приживаються.
Майстерня співпрацює із виконавцями Іваном Дорном, "Бумбоксом", Дмитром Шуровим.
— Найбільше люблю працювати з Євою Бушміною. З нею найбільше експериментуємо. Робимо квіткові крісла, лицарські обладунки, прозорі сукні та кришталеві боді.
Коментарі