Міський голова Полтави 42-річний Олександр Мамай вирішив здобути вищу освіту. Подав документи на вступ до Полтавської державної аграрної академії на агрономічний факультет. У вівторок склав перший іспит — диктант з української.
— Прийшов на дев'яту ранку й сів за парту з усіма абітурієнтами, — розповідає мер. — Текст не надто складний. Але треба було бути уважним до знаків пунктуації.
Попереду іспити з математики та історії. До них спеціально не готуватиметься. Каже, розраховує на знання. Студентом має стати протягом тижня.
Навчатиметься заочно. Це коштуватиме 2,3 тис. грн на рік, кажуть у приймальній комісії вузу. Навчання триватиме п'ять років.
— Вечори у мене вільні, шкідливих звичок не маю, — говорить міський голова. — Тому кілька годин на лекції знайду.
Олександр Мамай після школи пішов працювати складальником на завод. 1986 року вступив до Полтавського інженерно-будівельного інституту. Провчився чотири місяці й кинув — дружина завагітніла, а перевестися на заочне не вдалося. Працював вантажником, двірником, малярем-штукатуром. 1996-го став підприємцем, торгував на базарі. 10 років тому очолив сільськогосподарське підприємство "Інтер-Агро". Зараз це одне з найпотужніших агроформувань області з валовим доходом 1,5 млрд грн. Це три річні бюджети Полтави.
У законодавстві про вибори зазначено, що кандидат на міського голову повинен мати право голосу та бути несудимим. Про обов'язкову наявність вищої освіти не йдеться.
Її не має і Валід Арфуш — віце-президент Національної телерадіокомпанії України. А також бразильський екс-президент Луїс Інасіу та керівник корпорації "Майкрософт", найбагатша людина планети Білл Ґейтс.
Коментарі