вівторок, 27 березня 2012 05:45

Гімнастки танцюють зі зламаними стопами

Автор: фото: Тарас ПОДОЛЯН
  Гімнастка виконує номер з обручем у київському Палаці спорту на турнірі з художньої гімнастики ”Кубок Дерюгіної — Нафтогаз 2012”. Спортсменки готуються до змагань щодня по 10 годин. Їдять тричі малими порціями. Кар’єру завершують у 23-25 років
Гімнастка виконує номер з обручем у київському Палаці спорту на турнірі з художньої гімнастики ”Кубок Дерюгіної — Нафтогаз 2012”. Спортсменки готуються до змагань щодня по 10 годин. Їдять тричі малими порціями. Кар’єру завершують у 23-25 років

У Києві пройшов турнір із художньої гімнастики "Кубок Дерюгіної — Нафтогаз 2012". Його приурочили до ювілею головного тренера національної збірної — Альбіни Дерюгіної. Їй 16 березня виповнилося 80 років.

У столичний Палац спорту з'їхалися гімнастки з усієї Європи. У фойє продають каву й тістечка по 20 грн. Перекушують лише глядачі. Дві жінки торгують формою, м'ячами, стрічками. Аксесуари коштують від 50 грн, костюми — від 1250.

Гімнастки у блискучих коротеньких сукнях. Волосся в кожної скручене в гульку. На обличчі легкий макіяж. Наймолодшим по 4 роки. Найстаршим — 20. Упродовж трьох днів вони виступали перед суддями. Кожен виступ триває півтори хвилини.

— Обруч має не тільки літати в повітрі, а й інколи торкатися землі, — каже одна із суддів до гімнастки із Іспанії. — От попередня дуже добре виступила. Стояла, як олівець. Якщо нагинаєшся, то нагинайся рівно.

Деякі гімнастки перед виступом витирають руки об живіт, а після виступу цілують свій м'яч.

— Це не забобони, — пояснює суддя. — Руки спортсменки витирають, бо вони дуже пітніють, і м'яч може вислизнути. А цілують м'яч тільки тоді, як добре виступлять.

— Софія, швиденько одягай спідничку, — просить мати Ірина Стасюк 4-річну доньку. — Ми ходимо на гімнастику вже рік. Мала сама попросилася. Зараз вожу її двічі на тиждень на заняття по 4 години кожне. Через рік треба буде возити вже п'ять разів. Нам взагалі-то пощастило, бо Софія худенька від природи, важить 14 кілограмів. Від інших мам чула, що деякі бинт ковтають під час обіду, щоб потім їжу вивернути. Наша якщо важчає бодай на грамів 400 — худнемо. Мала їсть більше овочів і фруктів. Солодке для неї табу. Моя мама це як побачила, за голову взялася. Каже: "Що ж ти з дитиною робиш?". А я задоволена, бо в доньки буде рівна постава, й не матиме проблем з ожирінням. Правда, через гімнастику мені доведеться піти з роботи. Возити Соню на заняття більше нікому.

18-річна Анна Різатдінова на Кубку Дерюгіної посіла третє місце. Торік вона була бронзовим призером на чемпіонаті Європи та світу.

— Я займаюсь гімнастикою з 5 років. Хоч уперше моя мама — тренер з гімнастики, привела мене в 3. Почали розтягувати. Стало боляче, і я розплакалась. А через два роки на тренування попросилася сама, — розповідає Анна. — Найбільша проблема в гімнастиці — вага. При зрості 173 важу 49 кілограмів. Але 2 кіло маю зайві. Під чемпіонат Європи їх треба позбутися. Їм потрошку тричі на день. Звичайно, відмовляюсь від солодощів і великих порцій. Шматочок тістечка можна з'їсти лише після змагань. Фрукти й овочі в раціоні щоденно. Дозволено чай і кава. Головне не велику чашку випити, а половину. М'ясо й риба — обов'язкові, бо білок дає силу.

В дев'ять вечора лягаю спати, бо вранці о дев'ятій треба бути в залі. 2 години хореографії, потім тренування з лєнтою, булавами, м'ячем, обручем і скакалкою. Із залу йдемо о сьомій-восьмій годині вечора. На дискотеки не ходимо і хлопців у нас немає. На особисте життя не вистачає часу.

Багато хто думає, що художня гімнастика — це так красиво. Вийшов, помахав під музичку ногами й пішов. А скільки за цим сліз стоїть? Спробуйте хоча б потанцювати зі зламаною стопою. От Аня Безсонова (абсолютна чемпіонка світу 2007 року. — "ГПУ") постійно виступала з переломами і розтягненням зв'язок. Це боляче, але треба терпіти. Ногу бинтують, заморожують, болить жахливо, але на килим виходиш усміхаючись. Це вже потім десь у кутку можеш поплакати.

Кар'єра гімнасток закінчується в 23-25 років. Потім вони відкривають свої школи й дають майстер-класи. За спортивну кар'єру можна заробити на квартиру в Києві та хорошу машину.

Анна Безсонова, наприклад, їздить "Міні Купером" за 300 тис. грн. А російська гімнастка Аліна Кабаєва за рік заробляє по $14 млн.

Можуть бути порушення менструального циклу

— Плюси художньої гімнастики в тому, що вегетативна, серцево-судинна й дихальна системи організму функціонують дуже добре, — каже київський терапевт Наталя Ромалі. — Але в дівчат можуть бути порушення менструального циклу, а це впливає на гормональний фон жінки. Через це гімнастка може стати бездітною. Через надмірні навантаження на опорно-руховий апарат матимуть проблеми із суглобами, коліньми та попереком. Можуть виникнути артрози, грижі.

 

Зараз ви читаєте новину «Гімнастки танцюють зі зламаними стопами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути