Британка 22-річна Наталя Ґреґорі пофарбувала кота під колір свого волосся. Тепер шерсть в її улюбленця яскраво-рожева.
— Він настільки яскравий, що аж світиться в темряві, — розказує. — Рожевий колір мій улюблений. Ним фарбую волосся кілька років. Кота помалювала не вперше. Раніше він жив у моєї сестри Лізи, яка його фарбувала на руде. Рожевий йому личить більше.
Ґреґорі живе у власному будинку в місті Свіндон, графство Вілтшир, на півдні Великої Британії. У саду біля дому кота побачив працівник Королівської спільноти захисту тварин. Організація намагається з'ясувати, чому його перефарбували.
— Прочитала інструкцію на пляшечці з барвником. Там не було написано, що він шкідливий для людини чи тварини. Ми використовуємо барвники в їжу, значить, вони не токсичні, — виправдовується Наталя. — Спочатку вилила кілька крапель на руку. Тоді нанесла на шерсть кота. Він не розумів, що з ним роблять. А я побачила, що рожева шерсть йому личить, тому довела справу до кінця.
— Харчовий барвник використовувати недоцільно, коли є так багато спеціальних фарб. Колись жінки фарбували волосся цибулинням і бузиною, — каже головний лікар столичної ветклініки "Альфа" Костянтин Гордовський, 36 років. — Зараз ніхто так не робить. А тварин стрижуть і фарбують перукарі-грумери. Вони можуть підстригти, пофарбувати та зробити мілірування домашньому улюбленцеві. У середньому такі послуги коштують 250–300 гривень. Але все залежить від розміру тварини і структури шерсті. Коти стригтися не люблять, тому їм роблять заспокійливий укол. Стрижки бувають різні: "під лева", ромбами, дехто просить зробити ірокез. У цьому випадку зістригають усю шерсть, на спині залишають гребінь. Тваринам усе одно, яка буде в них стрижка чи колір шерсті.
Коментарі
1