вівторок, 20 листопада 2012 07:00

13 місяців подружжя плавало навколо світу

Автор: фото з родинного архіву Стасюкевичів
  Олександр і Людмила Стасюкевичі під час подорожі на яхті ”Скорпіус” в Атлантичному океані. Одружені 40 років. На Мальті обслуговують елітні яхти. Олександр працює капітаном, його дружина — стюардесою
Олександр і Людмила Стасюкевичі під час подорожі на яхті ”Скорпіус” в Атлантичному океані. Одружені 40 років. На Мальті обслуговують елітні яхти. Олександр працює капітаном, його дружина — стюардесою

— С женой никогда не расстаемся. Даже в кругосветное путешествие на яхте отправились вместе, — каже маріуполець 63-річний Олександр Стасюкевич. 26 жовтня він з дружиною Людмилою, 64 роки, повернувся з навколосвітньої подорожі на російській яхті "Скорпіус".

Подорож тривала 13 місяців. Судно стартувало торік у вересні з російського міста Сочі.

— Із капітаном Сергієм Нізовцем я познайомився на Мальті, він там ремонтував свою яхту, — розповідає Олександр Сергійович. — Потиснув мені руку і сказав: "Такі мозолі можуть бути лише на долоні бувалого моряка". Розказав, що за місяць збирається у навколосвітню подорож і запропонував помандрувати разом. Я погодився за однієї умови: з нами має поїхати моя дружина. Спочатку Сергій не хотів брати на борт жінку. Казав, що це не принесе щастя. Та згодом погодився. Дружина теж відмовлялася. Та я сказав: "Нам нема чого втрачати. Дітей виростили, будинок побудували. Залишилося ще обігнути земну кулю". Люда була на борту коком. Як приготувала перший обід, капітан сказав: "Треба було мене першим ділом пригостити борщем, я зразу взяв би вас у команду". Найбільше усім подобалися її борщ і вареники. На яхті були три морозильні камери і шість холодильників. Запасів вистачило на цілий рік. На свята та дні народження Люда готувала свій фірмовий торт і салат олів'є.

Олександр і Людмила мали окрему каюту з туалетом і душем.

— На відпочинок часу не було. Я постійно біля капітана, а Люда поралася на кухні. Коли мали вільну хвилину, рибалили. Одного разу спіймали тунця вагою 50 кілограмів. Тягнули його всією командою. Боялися, щоб вудка не переломилася. Найстрашніше було в морі Росса. Ми там були на початку березні. У воді плавало багато айсбергів, за 90 днів подорожі ми не зустріли там жодного корабля. Почався страшенний шторм. Вітер позривав усі антени і порвав вітрила.

Зі штормовим вітрилом допливли до Австралії. За час подорожі на берег сходили 10 разів.

— Коли наблизилися до Бермудського трикутника, почалася гроза. Ми тоді насміялися, бо через наелектризоване повітря волосся в усіх стояло дибом. Майже всі електронні пристрої вийшли з ладу. Працював лише навігаційний апарат. Вийшли на зв'язок за п'ять днів. На суші всі думали, що ми загинули. Найбільше сподобалося в чилійському місті Вальпараїсо. Там є райони, де всі будинки розписані графіті. Малюнки можна роздивлятися годинами.

Подружжя разом майже 40 років. Вони познайомилися в дитячому садку.

— Люда мені зразу сподобалася. Я мамі тоді казав: "Виросту і Люду заміж візьму. В нас будуть двоє дітей і великий будинок". Разом з нею ходили в школу. В старших класах почав за нею упадати. Носив її портфель, проводив додому після уроків. Коли повернувся з армії, ми одружилися. На весілля запросили однокласників і вчителів.

Пара має двох доньок і трьох онуків.

— Після одруження разом працювали в Азовському морському порту. Люда була спеціалістом з радіозв'язку, а я — старшим механіком. У порту 12 років тому познайомилися з одним яхтсменом з Мальти. Запросив туди на роботу. Багаті люди кличуть нас на свої яхти: мене — капітаном, а Люду — стюардесою. Заробляємо непогано. Грошей вистачає, щоб не знати нужди і допомагати дітям.

Зараз ви читаєте новину «13 місяців подружжя плавало навколо світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути