Одяг має розповідати про успіх
Багато хто думає, що я не так стежу за модою, як спираюся на свій смак. Довго так і було. Тепер у блозі відстежую тенденції. Але використовую не лише тренди, а й фішки поза часом. Наприклад, мені подобається вінтаж (речі з минулого в сучасній інтерпретації. – Країна). Він багатогранний – жакети, брюки на високій талії, берети, великі сережки. Ці фішки нанизуються – й виходить гарне "намисто".
У наш час модно все. Коли передивляюся колекції дизайнерів, бачу силует із 1950-х, маскулінні (маскулінність – набір рис, ознак, способів поведінки та ролей, притаманних чоловікам. – Країна) штани з 1990-х, комбінацію 1980-х. Але треба знайти свій одяг і зуміти його подати.
Не варто носити дуже приталену сукню чи жакет. Неактуально. Не те щоб зараз була повальна мода на оверсайз. Але гармонійніше, якщо річ не дуже облягає. Ще цікавіше, коли є кілька шарів.
Молодь віддає перевагу об'ємним пуховикам, кросівкам і шарфам. Ділові люди поєднують кросівки з костюмом.
Класичні пальта тепер не обов'язково мають бути приталені й до коліна, як у 2000-х. Зараз жіноче пальто більше схоже на чоловіче – нижче коліна, з прямими лініями. Воно вигідно контрастуватиме з тонкою сукнею чи спідницею.
Взимку головне – робити образи видовженішими. Раніше вони були невдалі: курточка до пояса, джинси, чобітки по коліна. Виходив порізаний горизонтальними лініями силует. Краще одягнути довгий светр із джинсами, а зверху – пуховик нижче колін і об'ємний шарф.
Прикраси й аксесуари додають чарівності. Якщо гарну сукню не зафіксувати ними, образ вважають недопрацьованим. Раніше були популярні масивні кольє. Зараз – масивні ланцюжки.
Бежево-коричнева гама простежується не тільки в одязі, а й в інтер'єрі та аксесуарах. Прийшла з Європи. Там носять приглушені, монохромні відтінки. Наші жінки люблять яскравіше. Червоне пальто часто трапляється в гардеробі українки.
Лондонський інститут кольору на основі тижнів моди обирає головні кольори сезону. Торік таким був кораловий, цьогоріч – фісташковий. Але у вуличній моді – бежево-коричневі відтінки.
Легкі сукні раджу носити з грубими жакетами. Прекрасно контрастуватиме. Якщо хочете вдягнути светр поверх сукні, він має бути широкий та об'ємний.
Свою найкращу дублянку зеленого кольору купила в читачки мого блогу. Із натурального хутра, добре вичинена. Важить, може, зо два кілограми. У 1990-х дублянки шили масивні. Тепер роблять з екохутра й екошкіри. Модні й неважкі.
Маю дві шуби з екохутра – леопардову й вінтажну коричневу. Останню знайшла на базарі. Цікаві речі вишукую на Петрівці чи Лісовій. Чоловік знає: якщо поїду в Європу й не піду на барахолку, мандрівка не вдалася. Замість магнітиків і сувенірів привожу хендмейд або цікаві речі з історією.
Стрази, паєтки, пір'я, намисто – на Новий рік усе буде органічним. Можна погратися з глибоким декольте. Доречний оксамит. Красивими будуть комбінезони – з широкими штанинами, відкритою спиною чи декольте. На святкуванні пасуватиме укладене хвилькою волосся. Ретро-тематика не виходить із моди.
Серед зимового взуття у фаворі велике й грубе – мартенси (Dr. Martens – британський бренд. Взуття вирізняється підошвою з повітряною подушкою, литою конструкцією та жовтими швами. – Країна) чи берці. Вони прийшли з 1990-х і зараз на піку. Нині все зводиться до мінімалізму. Людям, які люблять джинси і светр, черевики-мартенси додадуть шарму. Широкі класичні штани в поєднанні з нестандартними черевиками зроблять образ незвичайним. Популярні чобітки-труби – високі й широкі, в які можна заправляти холоші.
Актуальні дві модні хвилі з 1990-х. Перша – експериментальніша й агресивна: хутро, леопард, мартенси, сумочки-багети, міні. Друга – коли від дискотеки трохи втомилися й посилився мінімалізм. Великі об'ємні штани, жакети, білі сорочки. Стиль принцеси Діани відображає ці тенденції. Спочатку ходила в заправлених у чобітки грайливих джинсах, кепках, світшотах, жакетах, а пізніше – у класичних костюмах, зокрема брючних.
У наших магазинах продають старі колекції. Наприклад, подібні до гусениці стьобані пуховики з поясом, що має металеві бляшки. Відштовхує яскраве дешеве хутро на комірах. Стрази й вишивки на верхньому одязі – ні до чого. Некрасиві приталені пальта до колін. Вони візуально ріжуть фігуру. Жінка в такому схожа на дитину. А одягом треба розповідати про успіх.
Не вдягайте куці речі. Cветр до талії елегантності не додасть.
Хутрові жилетки асоціюються з негарним гламуром – ще лабутени й ключі від машини на палець. Їхній час минув.
Під об'ємні пальта й пуховики не пасують шапочки тонкого плетіння. Голова здаватиметься непропорційно маленькою. Беріть об'ємніші шапки з бомбонами або капелюхи. Фетрові пасують до пальт і шубок, плетені – до пуховиків.
На піку моди – капелюшок-панама. Їх шиють із трикотажу, фетру. Бачила вельветові на Андріївському узвозі. Були лише фіолетового відтінку. Порадила пошити бежеві й коричневі.
Люблю адаптуватися до середовища й почуватися в ньому своєю. Перед поїздкою в Париж пошила комбінезон, купила коричневі сандалі. Одягнула сережки й накинула кардиган. На паризьких вулицях багато стильних людей. Здається, жінки не чепуряться і не стежать за зовнішністю, але при цьому елегантні. Люблять асиметричні речі вільного крою. Наприклад, кардиган на одне плече або широкий светр, заправлений в один бік штанів. Джинси завжди по фігурі. Ноги в них видаються довгими. Француженки не соромляться розглядати жінок, які їх зацікавили. Парижанки старшого віку носять лаконічніший і якісніший одяг. Кофти з дорогої вовни.
Американський стиль – яскравий, різноманітний. У Нью-Йорку вдягаються в комфортні речі й не переймаються. В лосинах ідуть у тренажерний зал. Потім накидають великий жакет, одягають капелюх, окуляри – і прямують в офіс. Більшість модних тенденцій ідуть з Америки.
Коментарі