– Перший обстріл міста був 2 квітня 2022-го. Росіяни били по місцевому нафтопереробному заводу, – розповідає засновник Музею військової історії Кременчука на Полтавщині, полковник запасу Володимир Поляков, колишній керівник Кременчуцького військового ліцею, а нині начальник штабу цивільного захисту та керівник військово-історичного музею ВПУ №7 м. Кременчука.
– Одна ракета влучила в резервуари, а друга – поряд. Та, що поцілила в резервуар, згоріла, а цю змогли дістати. Того дня прилетіли п'ять чи шість ракет, одна з них – у нас, – пояснює він.
У музеї представлено лише уламки двигуна та корпусу, адже бойова частина вибухнула.
Нафтопереробний завод і теплоелектроцентраль біля нього були та залишаються основними цілями росіян. Тож у музеї зберігають рештки й інших ракет та безпілотників Shahed.
За підрахунками Полякова, Кременчук постраждав від обстрілів вісім разів – стільки разів ракети та безпілотники різних типів влучали в місто чи їх було збито протиповітряною обороною в небі над ним. Також були влучання та збиття у Кременчуцькому районі.
Найбільшою трагедією для цивільних стало влучання протикорабельної ракети Х-22 у ТЦ "Амстор" 27 червня торік – загинула 21 людина, за офіційними даними. Росіяни цілили в завод дорожніх машин поблизу – там ремонтують техніку.
Однак люди вже спокійно ставляться до тривог. Під час сигналу гуляють із дітьми в парках, а громадський транспорт їздить без зупинок.
Коментарі