середа, 01 липня 2020 15:08

"Гідність не передбачає компромісів. Свободу не можна віддавати за жодних обставин"

Знаю, що я – непроста людина. Складний, прямий, незручний.

У кожного є скелети в шафі. Не треба із себе вдавати святого. Та є речі, які не можна зачіпати в розмові, – особисте життя, здоров'я.

Під час знайомства мені простіше попередити, що я ще те гівно, ніж фальшиво усміхатися й бути манірно ввічливим.

У школі вдавалося писати твори. Два роки робив стінгазету. Коли думав, куди вступати, мати сказала: "Йди в журналістику".

  Роман СКРИПІН, 47 років, журналіст. Народився 27 травня 1973 року в Полтаві. Ріс без батька, мати – історик.  Закінчив Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Із 17 років працює в засобах масової інформації – газетах "Комсомолець Полтавщини", "Україна молода", на телеканалах УТ-1, УТН, СТБ, ТВі, Новому каналі. "Радіо Свобода", Громадському радіо, медіадиректором інформагенції "РБК-Україна".  Співавтор ідеї "5 каналу", співзас­новник Громадського телебачення. Очолював Незалежну медіапрофспілку України.  Співвласник компанії Skrypin Production, що виробляє відео­репортажі. Від 2012-го веде авторські телепроєкти skrypin.ua та UMN.  Розлучений, має доньку Анну, 13 років.  Улюблені книжки – "Сто років самотності" Габріеля Гарсії Маркеса, "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова, фільм – "Кін-дза-дза!" Георгія Данелії. Хобі – живопис, подорожі.  Живе та працює в Києві
Роман СКРИПІН, 47 років, журналіст. Народився 27 травня 1973 року в Полтаві. Ріс без батька, мати – історик. Закінчив Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Із 17 років працює в засобах масової інформації – газетах "Комсомолець Полтавщини", "Україна молода", на телеканалах УТ-1, УТН, СТБ, ТВі, Новому каналі. "Радіо Свобода", Громадському радіо, медіадиректором інформагенції "РБК-Україна". Співавтор ідеї "5 каналу", співзас­новник Громадського телебачення. Очолював Незалежну медіапрофспілку України. Співвласник компанії Skrypin Production, що виробляє відео­репортажі. Від 2012-го веде авторські телепроєкти skrypin.ua та UMN. Розлучений, має доньку Анну, 13 років. Улюблені книжки – "Сто років самотності" Габріеля Гарсії Маркеса, "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова, фільм – "Кін-дза-дза!" Георгія Данелії. Хобі – живопис, подорожі. Живе та працює в Києві

Стандарти – це трактування речей лише в один спосіб. Але це ж абсурдно – не досліджувати нового, не експериментувати. "Стандарти" треба прочитати, усвідомити й діяти залежно від ситуації.

Найгірше, що може бути, – це колективна відповідальність. Бо це безвідповідальність.

Не дивлюся телебачення. Давно нецікаве. Українським олігархам втирають, що це суперштука і їм то треба. Мовляв, так можна впливати на електорат. А Зеленський виграв вибори тому, що спрацював протест проти влади й Порошенка, а не через телеящик.

Освіта залежить від того, хто твої вчителі. Історії не любив, аж доки в шостому класі до нас не прийшов новий учитель.

Поетами не народжуються, ними стають. Якщо тебе ніхто нічого не навчив і не навчить, то яким ти генієм станеш?

Ми пливемо в часі, й він не має жалю. One direction – в один бік – і ніяк інакше. Якщо це прийняти у будь-який комфортний для цього день, жити стане легше.

Усі кризи середнього, пізнього й фінального віку – вигадані. Розумію, хто я є. Із вдячністю приймаю і роки, і досвід, і свою трансформацію із нічого в щось. Усвідомлення та прийняття – це вміння. Не для всіх.

Не розумію, що таке воля більшості. Більшість кричала: "Розіпніть!"

Бути справжнім – це не вдавати із себе когось іншого. Якщо не знаю, то не придумуватиму, ніби все розумію. Можна ж перепитати.

Гідність не передбачає компромісів. Тим більше із власним сумлінням. Свободу не можна віддавати за жодних обставин. Вона ваша. Так само, як і зазіхати на свободу інших.

Керувати людьми – це право на відповідальність, а не на владу.

Кажете, була Революція гідності? Чому тоді гідність не в пошані? І свобода теж.

Людям властиво перекладати свої проблеми, невирішені питання, відповідальність на когось. Тому їм цікаві харизмати, які можуть повести за собою.

Чи є Бог? Можу припускати, що є. Так само, як і те, що його нема.

Релігія існує і для того, щоб спробувати пояснити людині непояснюване. Інакше та не вгамується й збожеволіє.

Люди повинні бути разом не через гаманець. Заможний чоловік чи заможна жінка – і можна не працювати? Це ж феодалізм.

Для кохання я вже застарий, для одруження – теж. Скаржитися в мої 47 нема на що. Я не сублімую, а просто живу.

Кохання насамперед надихає на секс. А тоді – на все решту.

Можу встати о шостій ранку, можу о сьомій, а можу о першій дня. Мене нічого не підриває. Встаєш і йдеш працювати. Хіба погода ще впливає.

Дивлюся на себе на різних світлинах і бачу еволюцію – від наївності до жорстокості й цинізму. І це ще одне випробування – визнати, який ти є.

До музики я індиферентний. Хіба за кермом можу поставити щось. А вдома сиджу в тиші.

Читаю всяку фігню. На книжки не вистачає часу.

Люди готові обмежити свободи інших через власну обмеженість, несвободу, фобію. Їх лякає відповідальність за вчинки й помилки.

У карантин не входив і не виходив. Я мало куди пересуваюся. Неподалік від офісу живу. Мандрівки – єдине, мабуть, чого за час карантину не вийшло.

Журналістика може бути іншою. Власне журналістикою. У цьому й полягає моя мета.

Хто я? У мене візитка була, на ній написано: "Роман Скрипін". І все.

Зараз ви читаєте новину «"Гідність не передбачає компромісів. Свободу не можна віддавати за жодних обставин"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути