Ексклюзиви
пʼятниця, 03 листопада 2023 21:59

Спецтема: Війна Росії проти України

Україна вже має більше зразків озброєння, ніж НАТО

Україна вже має більше зразків озброєння, ніж НАТО
Українські військовослужбовці не мають проблем із опануванням західних артилерійських систем. Фото: Генштаб

Українські військовослужбовці не мають проблем із опануванням західних артилерійських систем.

Ба більше, зразків озброєння у Сил оборони більше, ніж у НАТО. Про це начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу ЗСУ, бригадний генерал Сергій Баранов заявив в інтерв'ю онлайн-проєкту KYIV NOT KIEV.

"У нас уже зразків озброєння більше, ніж у НАТО. Це створює певні труднощі щодо логістичного забезпечення, але в нас немає жодного зразка, який ми не можемо використовувати, обслуговувати, вдосконалюємо. В Україні унікальні люди. У нас немає проблем із вивченням, опануванням (західних - Gazeta.ua) артилерійських систем", - сказав Баранов.

Бригадний генерал зауважив, що до навчань на іноземних артсистемах допускаються і досвідчені артилеристи, і нещодавно мобілізовані бійці.

На його переконання, термін перебування на службі не має суттєвого значення для опанування певного виду озброєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Конгресі не прийняли допомоги Україні, ЄС надто повільно дає Києву снаряди: що пишуть світові ЗМІ

"Безумовно, той, хто вже має досвід, опановує новий зразок набагато легше, бо фізичні процеси не відмінити. Є закони фізики, які впливають на політ снаряда. Досвідченим набагато легше, але щодо термінів вивчення - взагалі не бачу проблем. І мобілізовані без проблем усе вивчають. Головне, це - бажання. Все інше приходить під час тренувань, навчань", - пояснив він.

Водночас Баранов висловив думку, що темпи і обсяги постачання західного озброєння залежить і від успіхів артилеристів на полі бою.

"Хто дасть зброю, якщо ми не зможемо її опанувати, тому, так, від цього, безумовно, усе залежить", - підкреслив бригадний генерал.

Ситуація на фронті в Україні зайшла у глухий кут.

Жодна зі сторін не може просуватися, бо однаково технологічно оснащена. Про це у колонці для The Economist написав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Генерал вважає, що для виходу з глухого кута потрібен потужний технологічний стрибок.

Зараз ви читаєте новину «Україна вже має більше зразків озброєння, ніж НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути