Оголосили 15 нових підозр у справі "Роттердам+".
Про підозру повідомили сьогодні колишнім і нинішнім посадовцям Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про це повідомили Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Також про підозри повідомили "посадовцям групи приватних теплогенеруючих компаній, які причетні до запровадження і застосування так званої формули "Роттердам+".
Йдеться про другий епізод дії незаконної формули у 2018–2019 роках, за яким споживачам електроенергії (тобто всьому населенню) завдали збитків на понад 20 млрд грн, пише Центр протидії корупції.
"Підозру отримали двоє колишніх голів НКРЕКП, шість колишніх і троє нинішніх членів НКРЕКП, колишній і нинішній працівники НКРЕКП та двоє посадовців групи ДТЕК олігарха Ріната Ахметова", – розповіли.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ахметов купив чергову віллу у Швейцарії
У формулу "Роттердам+" закладали витрати на послуги, які фактично не виконувались, а саме транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі.
Як наслідок, протягом 2016–2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд грн.
Ухвалити таку формулу обчислення членів Нацкомісії вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки, за інформацією правоохоронців.
"Комісію вмовили представники групи ДТЕК. Саме ця група компаній в результаті й отримала основну вигоду від дії формули", – пише ЦПК.
До призначення Олександра Клименка керівником САП прокурори чотири рази закривали цю справу, заявили активісти.
Новий керівник скасував це закриття і поновив слідство.
У липні олігарх Рінат Ахметов заявив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу. Поскаржився, що закон визначає короткий термін для продажу медіаактивів.
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензії телеканалам олігарха.
Бізнес-партнер Ахметова Вадим Новинський склав мандат народного депутата.
Коментарі