Музей історії міста Києва представив різдвяні листівки української діаспори середини 20 століття. Їх можна побачити на виставці "Спогади київської ялинки".
Більшість листівок створені у 1947 році, але деякі були перевидані у 1960-х у Сполучених Штатах, зокрема, листівка роботи відомого художника Василя Кричевського.
Увагу відвідувачів привертають повстанські листівки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 19 столітті на різдвяні свята школярі робили "живі ялинки"
"Тут Богородиця в українській плахті і супроводжують її янголи у формі воїнів УПА, Рюрик, який тримає тризуб, Данило Галицький, Богдан Хмельницький та Вифлиємська зірка", - розповідає провідний науковий співробітник Музею історії Києва Ольга Друг.
Перлиною колекції є оригінал роботи відомого художника української еміграції Вадима Доброліжа.
"Доброліж народився у Ніжині 1913 року, але через два роки приїхав до Києва, закінчував київський художній інститут. Він був учнем Федора Кричевського в 1935 році, потім був репресований, потім повернувся у 1938-му, працював з Довженком. У 1943-му потрапив у полон, був в окупації, а потім в еміграції в Канаді. А в нас ці твори з'явилися, коли у 1999 році приїжджала його дружина і люб'язно передала листівки до музею української діаспори", - повідомила Ольга Друг.
? ?
Коментарі
2