Робоча група зі створення проекту нового мовного закону отримала близько 2 тис. поправок. Їх всіх опрацюють і врахують у законопроекті, обіцяє голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький.
"Багато людей незацікавлені у прийнятті закону. Такі є і у владі, і в антиукраїнській опозиції. Наша мета - нарешті прийняти дієвий закон. Він захищатиме права української мови і україномовних українців незалежно від етнічного походження. Років за 10 ми чутимемо українську не лише у Харкові та Одесі, а й звільнених від окупації Донецьку та Луганську - не рідше, ніж у Львові чи Тернополі. Це наша мета і потрібно чесно про це сказати", - написав у соцмережі голова комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький
На його думку, держава повинна підтримувати тих людей, які не володіють українською, але прагнуть її вивчити.
"Такі люди повинні відчувати не приниження, а підтримку держави. Як і представники національних меншин, які бережуть власні мови і поважають українців та українську. Симпатики російськомовної або "креольської" України будуть розчаровані. Побудова країни починається з усвідомлення, хто ми і чим відрізняємося від інших народів. Без такого розуміння ми не побудуємо сильну економіку, як це стверджують помилково деякі шановні інтелектуали. Залишатимемося культурно-інтелектуальною та економічною провінцією Росії. Бо друге є наслідком першого", - пояснює він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заговорили про мовні квоти для газет і журналів
Новий закон не заборонятиме газети іншими мовами і не ображатиме ні угорську, ні румунську, ні польську, ні інші меншини.
"Без поваги до власної мови та культури не можна поважати іншу. Очікую спільний хор ліво-правопровокаторів, які пропонуватимуть залишити чинні наслідки русифікації або під антиукраїнськими, або під ура-патріотичними гаслами. Підтримують їх з одного гаманця. І це безперспективно. Не вірю, що їм теж вдасться переконати президента чи лідерів політичних сил не підтримувати закон. Знаю, що такі спроби тривають. Знаю, що у них втягують представників інших країн і міжнародних організацій. Марно. Національний поступ зупинити неможливо", - пише нардеп.
4 жовтня Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект про мову №5670-Д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Коментарі