Жителі Дружківки на Донеччині домоглися повернення старих тарифів на квартплату. У січні плату за комунальні підняли більш, ніж удвічі — до 2,55 грн за "квадрат". Керівник місцевого житлово-ремонтного підприємства Віталій Подопригора говорив, що підвищення є економічно виправданим. Жителі двічі виходили на мітинги, перекривали головну вулицю міста. У ситуацію втрутився міністр ЖКГ Геннадій Темник. У вересні тарифи знизили.
У 5-поверхівках зараз платять 1,27 гривень за "квадрат", у 9-поверхівках — 1,45. Після повернення старих тарифів у житлово-ремонтному підприємстві заявили, що відмовляються працювати повний тиждень і переходять на триденний режим роботи.
— Минулий рік наше комунальне підприємство закінчило із прибутком у 612 тисяч гривень, — каже 61-річний Микола Заварза, член ініціативної групи протестувальників. — Тобто підстав для підвищення тарифів не було. У 65 будинках жодного разу за 15 років не робився ремонт. Тільки по цих будинках жителі переплатили близько 9 мільйонів гривень за послуги, які не надавалися. Ми звернулися до прокуратури. Просимо розслідувати діяльність керівництва. Житловий фонд стає непридатним, а комунальники збагачуються. У Віталія Подопригори при зарплаті в 5 тисяч гривень — "лексус" за 1,1 мільйона.
—?За те, що я розклеювала оголошення про мітинг, на мене склали адмінпротокол, — говорить місцева Любов Захарова, 57 років. — А до сина на заводі недавно підійшов начальник цеху і каже: "Ну що, Сергію, сходи у відділ кадрів, підпиши папірець — потрапив ти під скорочення. От якби твоя мама менше виступала, була б у тебе робота". Синові 33. Сім років проробив на заводі. Дружина в декреті, дитині 2,5 року. На заводі нікого не скорочують, окрім нього.
13,5 млрд грн заборгували українці за комунальні послуги на кінець лютого 2013-го, за даними Держкомстату. Середній термін заборгованості — 2,9 місяця. Найвищий рівень оплати в Закарпатській, Львівській та Сумській областях. Найнижчий — на Харківщині, Дніпропетровщині та Одещині.
Коментарі