"Ми з дружиною вирішили готуватися до пенсії, — розповідає киянин Володимир Павленко, 51 рік. — Грошей за життя відклали. Власну квартиру маємо, діти мають свою. Але ми вирішили купити однокімнатну, щоб здавати її в оренду".
Подружжя Павленків планувало здавати квартиру на тривалий час. Хоча це й менш прибуткова справа, зате й клопоту менше.
Знайшли 1-кімнатну квартиру в Дарниці за $52 тис. Помешкання було в жалюгідному стані, але за п"ять хвилин від метро. Косметичний ремонт обійшовся у $1600. Міняли сантехніку, бо будинок старий. Купили дешеві й зручні меблі: шафу, диван-ліжко, стіл, кілька книжкових поличок, кухню, холодильник, пральну машину. У це вклали ще $2000.
— На якомусь етапі хотілося кинути це все. Треба ж було в таку авантюру пуститися на старість, — сміється Володимир.
Однокімнатне помешкання здавати найвигідніше
Так за півроку квартира подорожчала на $3,6 тисячі. Якщо здавати її за $400 на місяць, то тільки ремонт окупиться за 9 місяців, а прибуток помешкання приноситиме аж через 11 років.
— Та ми порахували, що це вигідніше, ніж покласти ті п"ятдесят тисяч доларів до банку й жити на відсотки. Постійно боятимешся, що банк прогорить, чи якісь фінансові катаклізми в країні стануться.
1-кімнатне житло здавати найвигідніше. На нього завжди найбільший попит. Тим паче, що експерти передбачають зростання цін на оренду приміщень на $30–50. Бо подорожчали комунальні платежі.
Здавати помешкання під офіс — ще краще. Із наймачами менше мороки, але більше головного болю з переведенням квартири у нежилий фонд. Усі процедури обійдуться у $1000. Та й прибуток обкладатиметься податком у 13%. Зате один його квадрат може приносити $10–40. Мінімальна орендна плата за офіс у 50 кв. м у спальному районі приноситиме щомісяця $500, а в центрі $2000. Середній "чистий" прибуток у гіршому випадку становитиме $4000 на рік, а в кращому — $20 тис.
Здавати квартиру в оренду — популярний бізнес не лише в столиці. Наприклад, у Дніпропетровську однокімнатка обійдеться щонайменше в $200, у Донецьку й Одесі — $150, у Львові — $100.
Авто можна здати в оренду таксопаркові
Автомобільна оренда — досить молодий вид заробітку. Новий автомобіль (бажано, не більше двох років) здають приватним особам чи таксопаркові.
— Я купив новеньку "деу" два роки тому за вісім тисяч гривень, — розповідає киянин Максим Романюк, 34 роки. — Поїздив місяців три. А потім вирішив, що краще добиратимуся на метро — пробки скажені. Друг, який працює водієм таксі, запропонував орендувати його в мене за $200 на місяць.
За штрафи, дрібні ремонти, бензин і масло платить таксист. Господар має оплатити капремонт (1500 грн/рік) та серйозні ремонти деталей "деу" (1000 грн/рік). Машина окупиться трохи більше, ніж за півроку.
Коментарі