— Цього року вперше на 8 березня не заробив грошей. Утратив майже 8 тисяч гривень, — розповідає 37-річний Андрій Любінін із Вінниці. Працює менеджером із продажу. На свята має підробіток — торгує квітами.
— Колись тесть підказав ідею додаткового заробітку. Завжди мав хороші виторги. Основні заробітки продавців квітів — 1 вересня, останній дзвінок, День вчителя та 8 березня. Цього року закупив квітів на 12 тисяч гривень. Найбільше тюльпанів — майже тисячу штук. Їх на жіночий день беруть добре. Ще взяв трохи ірисів, орхідей, троянд, щоб було з чого вибрати. Квіти доставляли двома партіями — 4 і 7 березня.
Моя точка — на тролейбусній зупинці в центрі. Стою там уже п'ять років. Почав продавати квіти 4 березня. Тоді найбільше купували. Саме на підприємствах, у фірмах, організаціях жінок вітали. Колегам брали букети по три квітки. Переважно тюльпани, іриси. Квітка в середньому коштувала 15–20 гривень. Ще 7 березня брали. В багатьох був робочий день. Тоді зрозумів, що всі квіти не зможу продати. Частину доведеться викинути. Аби не втратити товар, заплатив знайомим хлопцям по 50 гривень. Вони носили квіти по базарах, продавали на зупинках транспорту.
8 березня купували мало. Замість букетів чоловіки брали шоколад, торти й вино. Мовляв, квіти — це марна трата грошей. Багато хто перестав святкувати взагалі. Чоловік купив шикарний букет, а за півгодини прибіг здавати. Каже, жінка виставила його за двері. Я назад не прийняв. Той чоловік ще з півгодини намагався вручити букет жінкам на зупинці — ніхто не брав.
Аби врятувати товар, до ночі колов у стебла спеціальний препарат, але мало допомогло. Якщо таку квітку занесеш у тепло — одразу зав'яне. Зранку 9 березня перебрав товар. На кращі тюльпани ціну спустив до мінімуму. Букет із п'яти штук продавав по 30 гривень. Квіти, що закупив 4 березня, приніс в офіс. Запропонував колегам забрати. Попросив заплатити, хто скільки зможе. За квітку давали 2–3 гривні.
— Ми й не розраховували на великі виторги. Раніше на 8 березня чоловіки брали пучок зеленої цибулі, по 2–3 огірка, помідора, 3–4 кілограми фруктів. Цього року купували огірок на салат, два-три банани, — каже 44-річний Олександр Зубанич. Торгує продуктами у Вінниці.
— Для продавців продуктів найкращі свята — Великдень, Різдво та Новий рік. За день можна наторгувати 22 тисячі гривень.
— Цього року на подарунки масово купували сковорідки, — говорить киянка 27-річна Яна Марнауз. Має інтернет-магазин посуду. — Торік і позаторік на 8 березня брали набори каструль, тарілок, сервізи. Для нас це одне зі свят, коли заробляємо найбільше. Ще гарні виторги на Новий рік, День закоханих. Купують переважно форми для випічки у вигляді сердець.
Коментарі