— Працюю на автобусному заводі. Моя бригада готує транспорт до продажу. Показуємо його клієнтам. Переробляємо салон, коли щось не влаштовує, — розповідає 31-річний Святослав Ковальчук із селища Понорниця Коропського району Чернігівської області.
Понад три роки працює в Польщі. За півтора року став бригадиром. Має в підпорядкуванні семеро працівників.
— Поляки ставляться до нас добре. Працюю по 10 годин, маю один вихідний на тиждень. Житло для працівників безкоштовне. Витрачаю кошти на проїзд і харчування — майже 100 доларів на місяць. Багато подорожую Європою. Щомісяця відкладаю гроші. Купив машину. Тепер збираю на власне житло.
До Польщі працював водієм автовоза, переправляв машини з Одеси до Москви. Коли почалася війна з Росією, кількість замовлень різко впала. Вирішив поїхати на заробітки в Польщу. Перша фірма з Чернігова, що відкрила робочу візу, обдурила мене. Приїхали з хлопцями, а нам кажуть — чекайте на роботу місяць або два. Пару тижнів підробляв механіком. Потім хтось порадив звернутися до кадрової агенції. Там мені швидко знайшли хорошу роботу, забезпечили безкоштовним житлом. Я їм вдячний. Думав, побуду на заробітках недовго, але сподобалося. Гарно зарекомендував себе від початку, вивчив мову. Почав заробляти більше. За рік планую повернутися в Україну. Хочу купити квартиру в Кривому Розі Дніпропетровської області. Звідти родом моя наречена. Там ціни значно менші, ніж у Чернігові. Трикімнатне помешкання можна придбати за 16 тисяч доларів.
— До січня 2018-го офіційно працювати в Польщі можна було лише за наявності робочої візи. Зараз є можливість поїхати без візи строком до трьох місяців. Треба мати біометричний паспорт, — каже 37-річна Галина Чайковська, менеджер-адміністратор компанії Visa Center з Чорткова Тернопільської області.
— На місці можна оформити офіційний дозвіл на роботу з медстрахуванням і сплатою необхідних податків. Потрібно лише знайти вакансію. Допомагаємо з пошуком роботи й підтримуємо зв'язок із клієнтом упродовж всього перебування за кордоном. Щоб працювати в Польщі більш як три місяці, потрібна робоча віза. У середньому за місяць заробляють 16–18 тисяч гривень.
Затребувані будівельники, працівники на м'ясокомбінати, молокозаводи, логістичні склади великих супермаркетів Tesko, Bedronka і сезонні роботи. Найбільше отримують будівельники-універсали, які роблять усе "під ключ" — до 19 злотих за годину. Це — 135 гривень. На зборі полуниці за півтора місяця можна заробити майже тисячу доларів.
Коментарі