У столиці є близько десяти великих речових ринків. На найбільшому і найдешевшому — Троєщинському — працює п"ять тисяч торгових палаток. Критий "Даринок" складається із двох тисяч робочих місць, а дорожчий "Житній" уміщує майже 760. "Елітний" Володимирський" має 1200 торговців, хоч одяг продають лише 240 "точок". Практично на кожному можна знайти оголошення: "Потрібен продавець".
— У селі важко знайти роботу, — каже Тетяна Пономаренко, 37 років. — Тому я приїхала до Києва і влаштувалася продавцем на Троєщинському ринку.
У 15 років Тетяна вийшла заміж і народила трьох дітей. 18 років пропрацювала кухарем у сільській школі вдома на Черкащині. Сапала буряки, доїла на фермі корів, але платню мала мізерну. Коли діти підросли і роз"їхалися на навчання, Тетяна Михайлівна подалася шукати кращого заробітку. З чоловіком вона розлучилася.
На речовому ринку "Троєщина" побачила оголошення, що в палатку потрібен продавець. Поговорила із власницею. Та порозпитувала трохи: звідки приїхала, чи заміжня, де працювала. Сказала, що Тетяна викликає довіру своєю щирістю і попросила копію паспорта та ідентифікаційного коду. Відтоді Тетяна Михайлівна вже сім місяців працює на базарі.
На ринку працює багато приїжджих. Тут завжди потрібні люди, навіть без досвіду
У Києві спочатку поселилася у тітки. А тепер знімає кімнату за $100 разом із старшим сином. Він працює вантажником на цьому ж базарі. Те, що на ринках немає трудових, пані Тетяну не турбує. Її книжка "лежить" удома. Офіційно вона досі працює кухарем.
Зарплата Тетяни Пономаренко залежить від місячного прибутку палатки. Найменше отримувала взимку — 700 грн, а зараз заробіток зріс до $250. Щодня стоїть за прилавком із 8.30 до 18.30. Коли хворіє, її підміняє власниця. Але лікарняний тут — за свій кошт.
— На ринку працює багато приїжджих, які шукали більшого заробітку в столиці. З продавця одягу найлегше починати. Тут завжди потрібні люди, навіть без досвіду. Потім можна влаштуватися в кіоск чи магазинчик, — каже пані Тетяна.
Зарплата продавців-"тряпочників" залежить ще й від товару. Що популярніша точка, то вища ставка. Троєщинські дівчата, які торгують спідньою білизною, шкарпетками, панчохами, отримують до $400. Лоточники з якісним, але недорогим одягом можуть заробляти до $500 за місяць. Вони піднімають встановлену господарем ціну на 20–50 грн. Своя "накрутка" в кінці місяця приносить солідний дохід. Продавці з окладом $200 насправді мають до $600.
На Петрівці товар кращий і дорожчий. Зарплатня теж $200, але "накрутки" продавців доходять до 100 грн. Тому місячний заробіток може сягнути й $800. На критому "Даринку" ставка $250. А справжній заробіток зростає пропорційно тому, наскільки "падає" совість: $350–500.
Магазин чоловічого одягу шукає говірких продавців
Мережа "Магнат Дизайн Центр" відкриває нові магазини у Києві та інших містах України. Компанія запрошує на роботу менеджерів-консультантів із продажу класичного чоловічого одягу. Досвід роботи мати не обов"язково. Головне — вміти спілкуватися з людьми і переконувати їх купити товар. На триденному стажуванні претендентові розповідають, як розхвалювати одяг. А потім оцінюють його здібності на практиці.
Продавець працює з 10.00 до 22.00 через день. Ставка 800 грн плюс відсоток від продажу. За вправної роботи можна мати 1200 грн на місяць.
Компанія обіцяє швидкий кар"єрний ріст. Мережа постійно розростається. Старанних продавців переводять у старші менеджери з підвищенням зарплатні вдвічі. А потім — у офісні працівники при магазині із ще більшою ставкою. Вакансію відкрито до 15 червня 2006 року. Телефон для запису на співбесіду: (044) 238 27 67 або 238 66 56.
Коментарі