пʼятниця, 15 січня 2016 06:00

Російські товари завозять в європейській упаковці

Автор: Геннадій Гнип
  У столичному ”Мегамаркеті” на цінниках біля чаю ”Ліптон” намальований російський прапор. Так почали позначати товари з сусідньої держави півтора року тому. Відтоді діє бойкот. Зараз частина магазинів відмовилась від написів ”товар із Росії”. Вказують тільки штрих-код або назву країни-виробника дрібними літерами
У столичному ”Мегамаркеті” на цінниках біля чаю ”Ліптон” намальований російський прапор. Так почали позначати товари з сусідньої держави півтора року тому. Відтоді діє бойкот. Зараз частина магазинів відмовилась від написів ”товар із Росії”. Вказують тільки штрих-код або назву країни-виробника дрібними літерами

Із 10 січня діє заборона на ввезення в Україну російських товарів. До переліку потрапили: м'ясо й субпродукти великої рогатої худоби, свиней, птиці, риба і ракоподібні, молюски, молоко, вершки, кефір, сири плавлені, кава, чай чорний в упаковці до 3 кг, кондитерські вироби, шоколадні цукерки, дитяче харчування, хлібобулочні, борошняні вироби, готові соуси, пиво, горілка, корми для собак і котів, цигарки з фільтром, засоби для миття шкіри.

Магазинам і складам дозволили допродати товари, завезені до введення заборони.

— Російські товари не купую принципово. Ось взяла пральний порошок "Тайд". Звідки він? На пачці читала-читала, так і не зрозуміла. Раніше в магазинах було багато кави, розфасованої в Росії. Я перейшла на українську "Галку". Коли вистачає грошей, купую італійську. Чимало російських чаїв маскуються під українські, — каже 45-річна Марина Мітіліно. У вівторок скуповується в супермаркеті "Ашан" на столичній Петрівці.

Працівники столичних магазинів розповідають, що російські товари почали завозити в європейській упаковці.

— Каву "Чорна карта" постачають тепер начебто із Сербії й Польщі. Корми для тварин завозять із Польщі, Литви, Угорщини. Російський майонез "Кальве" роблять на заводі "Чумак", чай фасують в Ужгороді. Пиво "Балтика" варять у Києві, — розповідає Олександр, продавець "Мегамаркету" на просп. Московському. Прізвища не називає. — Товари трохи подорожчали, але переважно через інфляцію.

— Перед Різдвом завіз із Росії побутову хімію, дитячі каші, одяг, засоби гігієни. Люди звикли до цих товарів: якість непогана, а ціна нижча за європейську, — говорить Вадим Паславський із Харкова. Має мережу магазинів побутової хімії та дитячого харчування.

— Коли почався бойкот російських товарів, люди перестали їх купувати. Я прибрав усе з полиць на склад. Самі ходові були російські шампуні, порошок, пом'якшувач для білизни. Кинувся шукати замінники з Польщі, Нідерландів, Італії. Товари з адекватною ціною були поганої якості. Їх мало купували. Дістав російську продукцію зі складу, наклеїв етикетки українською мовою. Почали брати.

Частково росіяни переводять виробництво в Україну. Відкрили підприємство, де фасують ­шампуні, креми для обличчя, рук. Із Росії привозять концентрати. Другий варіант — везуть сировину в Білорусь і там розливають. Розлитий в Україні шампунь "Чиста лінія" коштує 29 гривень, білоруського виробництва — 36.

Українські виробники побутової хімії теж активізувалися й випускають власні товари для мереж. Вони зараз найдешевші. Але купують їх із острахом. Недавно пробував продати пінку для вмивання українського виробництва. Коштує 30 гривень. Але в ній — сама хімія. Людина подивилася на мене, як на ідіота, і не взяла. В російських товарах — та сама хімія. Зате на упаковці понаписують, що в складі продукту тільки натуральні відвари. Люди охоче беруть таке. Росіяни навчилися працювати зі споживачем, а наші виробники — ще ні.

Найважче замінити дитячі каші. Їх продаємо найбільше. Упаковка російської каші ­"Нестле" коштує 40 гривень. Можна завезти її зі Швейцарії, але ціна автоматично зросте вдвічі.

Знайомий розводить породистих котів. Скупив по магазинах понад 100 пачок корму "Віскас". Термін придатності — рік. Каже, що він якісніший.

Зараз ви читаєте новину «Російські товари завозять в європейській упаковці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути